Gündem Haberleri

  Türk Tabipler Birliği'nden sitem

  Hürriyet Haber
  25.10.2011 - 17:48 | Son Güncelleme:

  Deprem sonrası gönüllü sağlık çalışanları ile birlikte bölgeye giden Türk Tabipler Birliği'nden bir ekip Erciş'te incelemelerde bulundu. Çalışmalara katılan ekip Van Erciş Devlet Hastanesi'ni de ziyaret etti.

  Türk Tabipler Birliği'nin resmi internet sitesinden yayınladığı raporda şu bilgilere yer verildi;

  Erciş’e ulaşıldığında çok sayıda büyük ve küçük bina enkazı ile karşılaşılmıştır. Erciş'te telefonların kesik olduğu, internet ve cep telefonu imkanının kısıtlı olduğu, Erciş halkının sokakta ateş yakarak enkazdaki yakınlarının çıkartılmasını tedirgin bir sekilde bekledikleri gözlenmiştir. Enkazlarda kısıtlı olanaklarla arama kurtarma ekiplerinin faaliyetlerini yürüttükleri gözlenmiştir.

  Değerlendirme ekibi, ilk olarak kriz masasının bulunduğu kaymakamlık binası ile Erciş Devlet Hastanesi’ni ziyaret etmiştir. Kriz masasına ulaşan ekip ilk basta yetkililerle iletişime geçmekte zorlanmıştır. Bunun nedeni, bu esnada ilçede bulunan tüm mülki amirlerin Başbakan’ın incelemelerine eşlik etmesi olarak gözlenmiştir. Israrlı çabalarlar sonucunda bir askeri yetkili ile temas kurulmuş, ekibin amacı ve yürütülecek olan acil sağlık hizmetlerine yapılacak katkı ile ilgili bilgi verilerek ilçenin sağlık ve genel ihtiyaçlarına ilişkin bilgi alışverişinde bulunulmuştur. Elde edilen bilgiler TTB ve SES Genel Merkezi ve ilgili birimleriyle paylaşılmıştır.

  TÜRK TABİPLER BİRLİĞİ'NDEN YAYINLANAN RAPORUN TAMAMI

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı