Gündem Haberleri

  Türk: Siyasi soykırıma karşı bir seçim olacak

  İbrahim AYDOĞAN/KIZILTEPE(Mardin),(DHA)
  11.05.2011 - 14:46 | Son Güncelleme:

  BDP’nin Mardin’de desteklediği bağımsız milletvekili adayı Ahmet Türk, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan, Kürt sorunun çözümünde kandırmacadan başka bir şey görmediklerini belirterek, "Bir ayda 30 gencimiz şehit düştü. Binlerce arkadaşımız zindanlara girdi. Bugün de Kürt sorunun olmadığını söylüyorlar. Kürt halkı bu tür siyaseti kabul etmeyecektir. Bu seçim siyasi soykırıma karşı bir seçim olacaktır" dedi.

  BDP’nin desteklediği bağımsız milletvekili adayı Ahmet Türk, ilk seçim bürosunu Mardin’in Kızıltepe İlçesi’nde açtı. Seçim bürosunun açılışına katılan kalabalığa seslenen Mardin Bağımsız Milletvekili adayı Ahmet Türk, özgürlük mücadelesinin yıllardan beri devam ettiğini, Kürt halkının özgürlüğü için büyük bedeller verdiğini söyledi. Türk, Kürt sorunun çözümünde Başbakan Erdoğan’dan kandırmacadan başka bir şey görmediklerini savunarak, "Kürt sorunun çözülmesi için birçok model ortaya çıkardı. Ancak her gün operasyon, öldürme, zulüm gördük. Bir ayda 30 gencimiz şehit düştü. Binlerce arkadaşımız zindanlara girdi. Bugün de Kürt sorunun olmadığını söylüyorlar. Kürt halkı bu tür siyaseti kabul etmeyecektir. Bu seçim siyasi soykırıma karşı bir seçim olacaktır" dedi.

  MUAMMER GÜLER TEPKİSİ

  Türk, Kürt halkının oyunu özgürlüğüne ve mücadelesine vermesini isteyerek, halkın mücadelesine hiçbir gücün direnemeyeceğini belirtti. Türk, AKP’nin milletvekilliği için Mardin’e bir vali gönderdiğini ifade ederek, "Bu vali Mardin halkı, Kürt halkı için ne yapacak. AKP’nin adayı Muammer Güler halkın sorunları için hiçbir çalışma yapamıyor. Bugün polislerin evinde kalıyor ve polis ile askerlerle birlikte seçim çalışmasını sürdürüyor. Peki, sen bu halk için gelmişsen neden polis ve devletle birlikte halkın içine giriyorsun. Bunu iyi bilin. Yıllardır büyük bedeller ödendi, halkımız siyasetine sahip çıkmalıdır" dedi.

  Seçim bürosunun açılışının ardından Türk’ün de aralarında bulunduğu kalabalık Mehmet Sincar Parkı’ndaki ’Demokratik Çözüm Çadırı’na yürüyerek, PKK’nın gizli şehir yapılanması KCK/TM davasının tutuklu sanıklara destek vermek için 5 dakikalık oturma eylemi yaptı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı