Gündem Haberleri

  Türk pilot da öldü

  Hürriyet Haber
  23.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ABD’de uçak kazası

  ABD'de kumarhane gezisinden dönen yolcuları taşırken önceki gün düşen ve 17'si yolcu, 19 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan uçağın ölen ikinci pilotu Türk çıktı.

  Uçuş sırası onun değildi

  Adı Can Başat olan talihsiz pilot henüz 38 yaşındaydı. Üstelik Türk pilot, uçuş sırası kendisinde olmadığı halde sefere çıkmıştı. New Jersey'den kalkan Jetstream BA-31 tipi, 2 motorlu charter uçak, Pennsylvania'daki Wilkes- Barre Uluslararası Havaalanına inmeye çalışırken düştü.

  Nişanlısı son anda binmedi

  Can Başat'ın ABD'de yaşayan ablası Cana Başat Colon'u Hürriyet İstanbul'dan telefonla buldu. Cana Başat Colon gözyaşları içinde, ‘‘Kardeşim aynı havayolu şirketinde çalışan Stacey Kisby ile nişanlıydı. Hatta sefere çıkarken de onu nişanlısı uğurlamış. Nişanlısı da binecekmiş, ama son anda vazgeçmiş. En büyük hayali, THY'de uçmaktı, ne yazık ki, artık bu hayali gerçek olamayacak’’ dedi.

  Bu hafta iş değiştirecekti

  31 yıl önce ABD'ye göç eden bir ailenin çocuğu olan 38 yaşındaki pilot Can Başat, Long England'daki Stony Brook Üniversitesi psikoloji bölümünü bitirmişti. 3 yıldır Executive Havayolları'nda ikinci pilot olarak çalışan Başat, ölmeseydi bu hafta sonu ABD'nin en büyük havayolu kuruluşlarından American Airlines'da pilot olarak göreve başlayacaktı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı