Gündem Haberleri

  Türk modacının Paris çıkarması

  Hürriyet Haber
  10.10.2003 - 14:34 | Son Güncelleme:

  Ünlü Türk modacı Hüseyin Çağlayan, 2004 ilkbahar-yaz tasarımlarını, Paris'te düzenlenen bir defileyle moda severlere tanıttı.

  Çağlayan'ın defilesine, özellikle ABD, İngiltere ve Japonya'dakimodaevlerinin ve bu ülkelerin moda basınının büyük ilgi gösterdiği gözlendi.  

   

  Hüseyin Çağlayan'ın, daha çok pastel renklerde, ipek, pamuklu kumaşları kullandığı tasarımlar, defileyi izleyenlerin büyük beğenisini topladı.

   

  Büyük bir bölümünde üzerinde çiçekli desenlerin yer aldığı giysiler, özellikle rahat ve spor giyim seven kadınları hedefliyor.

   

  Moda çalışmalarını Londra'da sürdüren Çağlayan, defileden sonra basına yaptığı açıklamada, ''bu tasarımlarda özellikle Kıbrıs'ın antropolojik yapısıyla, adanın tarihi geçmişindeki çalkantılar ve göç hareketlerinden etkilendiğini'' söyledi.

   

  Kıbrıslı Türk modacı Çağlayan'ın Paris'teki defilesine, Hazine DışTicaret Müsteşarlığı tarafından Türkiye'nin yurtdışındaki tanıtımı için oluşturulan ''Turquality''nin (Türkkalitesi) destek verdiği bildirildi.

   

  Çağlayan'dan önce, ünlü Türk markası ''Dice Kayek'',2004 ilkbahar ve yaz tasarımlarını, pazartesi günü yine Paris'te düzenlenen bir defileyle moda severlere tanıtmıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı