Gündem Haberleri

  ’Türk kardeş’ sözü mutluluk

  Şükrü KÜÇÜKŞAHİN
  14.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Deprem felaketi geçiren Pakistan halkı ile dayanışma için İslamabad’a giden ANAVATAN Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, gezisinin ilk gününde Kızılay ve Türk kökenli yardım kuruluşlarının kamplarını ziyaret etti.

  Güne İslami yardım kuruluşu olarak tanınan İnsanı Yardım Vakfı’nın çadır kentini ziyaret ederek başlayan Mumcu, daha sonra Kızılay çadır kentine geçti. Mumcu’nun son ziyaret ettiği çadır kent ise Fethullah Gülen grubuna yakınlığı ile tanınan Kimseyokmu Vakfı’nın bölgesi oldu. Bu ziyaretlerinin ardından Gülen okulları olarak tanınan Pak-Turk özel okulunu da gezen Mumcu, "Yardımları kim yaparsa yapsın, Pakistan’da ’Türk kardeşlerimiz’ sözünü duymaktan büyük mutluluk duyduğunu" söyledi. Sadece Kızılay kentinde başka bir ülkenin ulusal bayrağının asılmasına izin verilmiş olmasının mutluluğunu yaşadığını da dile getiren Mumcu şöyle konuştu: "Çünkü bir başka ülkenin bayrağı, ancak bir elçilik binasında dalgalanabilir. Türk halkının Kızılay’ın bu başarısıyla övünmesi gerekir. Türk gönüllü kuruluşlarının felaket yaşayan insanlara yardım etmelerinden kıvanç duydum. Benim amacım da Türk gönüllü kuruluşlarının bu başarılı çalışmalarını da görmek, göstermekti."

  Mumcu, bugün ise depremin en büyük hasarı verdiği Muzafferabad bölgesine gidecek, depremzedelerle görüşüp, Türk kuruluşlarının oradaki çalışmalarını izleyecek.

  Adı, Kızılay görevlisinden

  Erkan Mumcu, çadır kentlerde kalan Pakistanlı çocukları kucağına alarak durumlarıyla yakından ilgilendi. Mumcu, bir Kızılay görevlisinin adı verilen Oktay bebeği de uzun süre kucağından indirmedi. Mumcu burada Pakistanlıların ünlü oyunu kriket oynadı.

  Bayramlaştı

  Erkan Mumcu, çadır kentlerde çiçeklerle karşılandı. Burada kalan kadınlı erkekli Pakistanlılar, kendileriyle bayramlaşmaya gelen Mumcu’nun elini sıkmak için sıraya girdiler.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı