Gündem Haberleri

  Türk-İş: Hükümet miadını doldurdu

  Hürriyet Haber
  04.12.2001 - 13:25 | Son Güncelleme:

  Türk-İş Genel Başkanı Bayram Meral ve Yönetim Kurulu üyeleri, CHP Genel Başkanı Baykal`ı parti Genel Merkezi`nde ziyaret etti. Hükümetin miadını doldurduğunu savunan Meral, hükümetin kendiliğinden çekilmesini istedi.

  Ziyarette konuşan Meral, CHP`nin köklü bir siyasi parti olduğunu, Meclis dışında da kalsa halkın CHP`yi unutmadığını ifade etti.

  Hükümetin uyguladığı politikalar sonucunda bankaların hortumlandığını ve 100 milyar doların heba edildiğini ileri süren Meral, şimdi de banka hortumlayanların affedilmeye çalışıldığını ilerisürdü. Meral, sıkıntı çeken işçi ve memurun üzerine gidildiğini, bağıtladıkları toplu iş sözleşmesi, imzaladıkları protokol ve anlaşmalara karşın, hükümetin çalışanların hakkını gasp etmeye çalıştığını iddia etti.

  Hükümetten kurtulmak ve bir an önce erken seçime gitmek için arayışlara girilmesi gerektiğini anlatan Bayram Meral, TOBB Başkanı`nın, Başbakanın koltuğuna oturup açıklamalarda bulunduğunu, bunun da hükümetin iradesini yitirdiğini ortaya koyduğunu söyledi.

  Hükümetin miadını doldurduğunu öne süren Meral, hükümet ve TBMM`nin erken seçim kararı alması, hükümetin halka daha fazla eziyet vermeden çekilmesi gerektiğini söyledi.

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ise Türk-İş`in feryat ettiğini, Meral`in yaptığı açıklamaların bıçağın kemiğe dayandığının, umudun tümüyle tükendiğinin bir ifadesi olduğunu söyledi. Baykal, Türk-İş`in ``Ne yaparsanız yapın, Türkiye`yi yeni bir hükümete kavuşturun, yapılacak hiçbir şey kalmadı, bir tek umudumuz kaldı, bu hükümeti değiştirmek`` noktasına geldiğini anlatarak, herkesin Türk-İş`in bu sesine kulak vermesini istedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı