Gündem Haberleri

  Türk-İş: 2001 korku filmi gibiydi

  Hürriyet Haber
  31.12.2001 - 11:37 | Son Güncelleme:

  Türk-İş Yönetim Kurulu, IMF'ye bağımlı ve halkı mağdur eden politikalarla ülke sorunlarının çözülemeyeceğini belirterek, yaşanan korku filminin sona ermesi için, Siyasi Partiler ve Seçim Yasaları'nın değiştirilerek bir an önce erken seçime gidilmesi gerektiğini kaydetti.

  Türk-İş Yönetim Kurulu, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

  2001 yılının, Türkiye ve dünya tarihinde unutulmaz bir yıl olduğu kaydedilen mesajda, Dünya Ticaret Merkezi`nin görkemli ikiz kulelerinin yerle bir edilmesiyle başlayan sürecin, 21. yüzyılın yeni fotoğrafının dinamitini ateşlediği ifade edildi. Afganistan`a yapılan ABD müdahalesindeki anlayışın, bu fotoğrafın ilk ve çarpıcı karelerinioluşturduğu belirtilen mesajda, ``Dünya ABD`deki dehşet ve ölüm sahnelerinin ardından, Afganistan`daki savaşı, vahşeti ve ölümü izledi`` denildi.

  Türkiye`de 2001 yılında tarihinin en büyük ekonomik bunalımının patlak verdiği kaydedilen mesajda, bir şok dalgası halinde yayılan bunalımın, binlerce işyerinin kapanmasına, binlerce insanın işsizleşmesine yol açtığı, piyasayı kasıp kavuran zam dalgalarıyla halk günden güne yoksullaşırken siyaset ve siyasetçiye olan güven bunalımının derinleştiğine işaret edildi. Türk-İş Yönetim Kurulu`nun mesajında şunlar kaydedildi:
  ``2002 yılına, 2001 yılının çözümlenmemiş ağır sorunlarıyla giriyoruz. Türk-İş, yaşanan sorunların tümünün halka ve halkın gücüne dayanılarak aşılacağına inanmaktadır. Türk-İş, IMF`ye bağımlı ve halkı mağdur eden politikalarla ülke sorunlarının çözülemeyeceğine inanmakta, yaşanan korku filminin sona ermesi için, Siyasi Partiler ve Seçim Yasaları`nın değiştirilerek bir an önce erken seçime gidilmesi gerektiğini söylemektedir. Bu ülke bizimdir. Halkımız ve işçi sınıfı 2002`ye umutla bakmak istemektedir."

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı