Gündem Haberleri

  'Türk Hotmail' geliyor

  Hürriyet Haber
  14.04.2004 - 10:46 | Son Güncelleme:

  Microsoft, dünyanın en fazla kullanılan e-posta servislerinden Hotmail'i, ülke uzantısı 'tr' ile Türkiye'ye getiriyor. Hotmail.com.tr uzantılı e-posta hesaplarının, Türkiye'de ön ödemeli kartlarla satışa sunulması planlanıyor.

  Microsoft yetkililerinden alınan bilgiye göre, Microsoft, Hotmail'in geliştirilmiş ve kapasitesi yükseltilmiş Türkçe versiyonunu yaz aylarında Türkiye'de kullanıma sokacak. Bugüne kadar sadece 'com' uzantısıyla dünyanın çeşitli ülkelerinden kullanıcılara mail hesapları veren Microsoft, artık Türkiye'de 'tr' ekleyerek 'hotmail.com.tr' uzantılı e-posta adresleri vermeye başlayacak.

  İnternet pazarını geliştirici bir hamle olarak nitelendirilen bu yeniliği Microsoft'un Türkiye'deki internet servis sağlayıcılarıyla rekabet etme amacıyla hazırlamadığı belirtildi.

  ÜCRETLİ ABONELİK

  Microsoft, 'tr' uzantılı hotmail hesaplarını ücret karşılığında Türkiye'de kullanıma sunmayı planlıyor. Aylık 1 dolar düzeyinde düşünülen abonelik bedelinin henüz kesinleşmediği öğrenildi. Microsoft, abonelik sisteminde kredi kartı yerine, faturasız cep telefonu hatlarındaki uygulamaya benzer ön ödemeli kart sistemini kullanacak. Yaygın bir şekilde dağıtılması planlanan ön ödemeli kartları satın alacak kullanıcılar, karttaki bilgilerle 'hotmail.com.tr' hesabı açabilecek.

  TÜRKÇE MSN PORTALI

  Öte yandan Microsoft, MSN Messenger ve MSN portalını da ürkçe olarak düzenleyecek ve portalda Türkiye'ye ilişkin haberler ile güncel bilgiler yer alacak.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı