Gündem Haberleri

  Türk elçilik binasına aracıyla çarptı

  CHA
  13.09.2013 - 11:40 | Son Güncelleme:

  Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da bir sürücü, aracıyla Türk Büyükelçiliği binasına çarptı. Aracı kullanan Março Jekov, Türkiye'de öldürüldüğünü iddia ettiği kardeşinin intikamını almak için böyle bir şey yaptığını söyledi.

  Sürücünün Varna şehrinde yaşayan 35 yaşındaki Jekov'a “kasten başkasının malına zarar verme” ve “holiganlık” suçundan soruşturma açıldı.

  Jekov, büyükelçiliğin önündeki demir korkulukları aşarak, büyükelçinin çıkış yaptığı girişe çarptı. Görgü tanıkları, Jekov’un olaydan sonra olay yerine ilk gelen polis memuruna kardeşinin Türkiye’de öldürüldüğünü ve bu sebeple de bu tür bir saldırıyı düzenlediğini söylediğini anlattı.

  Silahını sürücüye doğrultan polis memuru, kendisinden ellerini havaya kaldırıp otomobilden dışarı çıkmasını istedi. Polise mukavemet göstermeyen saldırgan araçtan ellerini kaldırarak çıktı ve ardından da kelepçelenerek gözaltına alındı.

  Daha sonra araçta arama yapan bomba uzmanları patlayıcı maddeye rastlamadı. Otomobilin büyükelçiliğin binasına çarpması neticesinde ölen ya da yaralanan olmadığı bildirildi. Sofya Başsavcısı olayı incelemeye aldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı