Gündem Haberleri

  Türk Dışişleri'nden harita tepkisi

  (a.a.)
  07.07.2007 - 19:06 | Son Güncelleme:

  Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı tarafından düzenlenen bir seminerde, Türkiye'yi bölünmüş bir biçimde gösteren bir harita açılmasıyla ilgili olarak Dışişleri Bakanlığı gerekli girişimleri başlattı.

  Dışişleri Bakanlığı kaynaklarından öğrenildiğine göre, olayın hemen Türkiye'nin Atina Büyükülçiliği kanalıyla Ankara'ya iletilmesi üzerine Dışişleri Bakanlığı da Yunanistan Dışişleri Bakanlığı nezdinde gerekli girişimleri başlattı.
  Gazetelerde yer alan haberlerde, Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı tarafından 3-7 Temmuz tarihleri arasında Atina'da düzenlenen kriz yönetimi seminerinde, Prof. Mazis isimli bir katılımcının, daha önce ABD ve NATO savunma kolejlerinde kullanılan ve Türkiye'yi bölünmüş gösteren bir harita açarak, Türkiye ile ilgili yorumlarda bulunduğu bildirilmişti.

  Bunun üzerine toplantıyı izleyen Türkiye'nin Atina Askeri Ataşesi Kurmay Albay Atilla Şirin'in haritaya sert tepki göstererek, ne Mazis'in konuşmasının ne de haritanın gerçekleri yansıttığını dile getirmiş ve toplantı salonunun terkettiği kaydedilmişti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı