GeriGündem Türk Bayrağı'nın üzerinde sigara söndürdüler
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  33
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk Bayrağı'nın üzerinde sigara söndürdüler

Denizli'nin Acıpayam İlçesi'nde bir ilköğretim okulundaki bayrağı indiren kimliği meçhul kişi ya da kişiler, üzerinde sigara söndürdü.

Osman Manisalı İlköğretim Okulu'nun bahçesinde bulunan direkteki bayrak, gece kimliği meçhul kişi ya da kişilerce indirildi. Bayrak, üzerinde sigara söndürüldükten sonra da giriş kapısının önüne bırakıldı. Denizli Valisi Gazi Şimşek, olayla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk Bayrağı'na yapılan çirkin saldırının faillerini belirlemek ve yakalamak için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Acıpayam Kaymakamlığı ve Cumhuriyet Savcılığı'nın olayın aydınlatılması için adli ve idari bakımdan gerekenleri yaptığını ifade eden Vali Şimşek, “Olayla ilgili soruşturma çok yönlü sürdürülüyor. Bu çirkin saldırıyı yapanlar, mutlaka ortaya çıkarılıp adalete teslim edilecektir” dedi.

Bir süre önce de ilçeye bağlı Kelekçi Beldesi'nde, F.D. isimli öğretmenin Atatürk portresini çiğnediği, daha sonra pencereden dışarıya attığı iddialarının hatırlatılması üzerine Şimşek, “Tabii bu olayın akabinde olması dikkat çekici. Acıpayam'da özel bir şey mi söz konusu sorusu akla gelebilir. Ancak organize bir şey olduğunu sanmıyorum. Bir meczubun işi olabilir” diye konuştu.

Atatürkçü Düşünce Derneği Acıpayam Şube Başkanı Hasan Gülmez de bayrağa saldırının halkın bütünlüğünü bozmaya çalışan kışkırtıcıların işi olduğunu, faillerin kısa sürede yakalanıp adalete teslim edileceğine inandığını belirtti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle