Gündem Haberleri

  Türk bayrağına saldırı

  Türk bayrağına saldırı
  13.08.2006 - 13:45 | Son Güncelleme:

  Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi’nde bir anaokulunun bahçesindeki bayrak direğinde asılı olan Türk Bayrağı kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce bulunduğu yerden indirildi. Ortasından yırtılan bayrak, daha sonra direğe çekildiği iple okulun yağmur suyu tahliye borusu ile penceresi arasına asıldı.

  Çorlu Omurtak Caddesi üzerinde bulunan Cumhuriyet Anaokulu’nun gönderinde bulunan Türk Bayrağı bugün saat 01.30 sıralarında kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce bulunduğu yerden indirildi. Bayrağı ortasından yırtan kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, göndere bayrağı çekmek için kullanılan ipi de söktü. Ortasından yırttıkları bayrağı bu iple düğümleyen kişi ya da kişiler, daha sonra okulun duvarındaki yağmur suyu tahliye borusu ile pencerenin demir parmaklıkları arasına astı.

  Olay okulun önünden geçen bir kişinin durumu polise haber vermesi ile ortaya çıktı. Olay yerine önce yakında bulunan asayiş ekibi geldi. Cumhuriyet Anaokulu çevresinde güvenlik önlemi alan ekip, Terörle Mücadele Şubesi'ne haber verdi. Okul duvarlarında yasa dışı bir örgüte ait yazı olup olmadığını kontrol eden Terörle Mücadele görevlileri, bomba olabileceği şüphesi ile olayı görüntülemeye çalışan gazetecileri Türk Bayrağı’nın yanından uzaklaştırdı. Bayrak direği ve Türk Bayrağı’ndan parmak izi alan ekipler, araştırmaların tamamlanmasının ardından Türk Bayrağı bulunduğu yerden alınarak Çorlu Cumhuriyet Polis Merkezi’ne götürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı