Gündem Haberleri

  Türk bayrağı sakinleştirdi

  Evren KASIRGA - Mesut IŞIK - Şenol AYDIN / DHA
  17.09.2005 - 01:48 | Son Güncelleme:

  PKK’nın mayını yüzünden şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Emrah Akman’ın Manisa'daki cenazesinde DEHAP binası taşlandı. Öfkeli kalabalığı, bir yüzbaşının binaya astığı bayrak engelleyebildi.

  TAKVİYE POLİS

  Cenazenin kaldırılacağı Saruhanlı Merkez Camii önünde saat 10.00 sıralarında toplanan bir grup genç slogan atarak, İlçe Emniyet Müdürlüğü binası bitişiğinde bulunan DEHAP Saruhanlı İlçe Merkezi binasını taşladı. Binanın camları kırıldı. Polisin müdahalesi ile gençler dağıldı. İlçede gerginlik olunca, Manisa’dan 300 kişilik Çevik Kuvvet ekibi takviye olarak gönderildi.

  TABELA İNDİRİLDİ

  Şehit cenazesi saat 12.00 sıralarında camiye getirildi. Şehit cenazesi cami avlusunda beklerken, ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’, ‘Kahrolsun PKK’ diye sloganlar atan bin 500 kişilik topluluktan çıkan bir grup, DEHAP binasına zemin kattaki sundurmadan tırmandı. Camlarla kırılan pencereden içeri girdikleri binadaki eşyaları da sağa sola dağıttılar.

  POLİS ÇIKARDI

  Polisin müdahalesi ile grup binadan çıkarıldı ve bina önündeki güvenlik önlemi artırıldı. Ardından törende görevli bir jandarma yüzbaşı, Türk bayrağını binanın girişindeki sundurmaya astı. Öğle namazını takiben kılınan cenaze namazının ardından şehidin tabutu, askeri bando eşliğinde, askerlerin omuzunda 1.5 kilometre taşındı. Akman’ın cenazesi, Dilek Beldesi’ne toprağa verildi. Aynı olayda şehit olan Ulaştırma Er Kadir Kasa (23) da, Kocaeli’nin Gebze İlçesi’nde, 10 bin kişinin katıldığı törenle toprağa verildi.

  Yüzbaşıya alkış

  DEHAP tabelasını indirdikten sonra parti merkezine giren grubu polis güçlükle binadan çıkardı. Cenazede görevli bir yüzbaşı da aşağıda bekleyen kalabalığı sakinleştirmek için DEHAP binasının girişine bayrak astı. Yüzbaşını alkışlayan grup olay yerinden ayrıldı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı