Gündem Haberleri

  Türk bayrağı giydirdiler

  Ali GÜNDOĞAN/MARMARİS Muğla / DHA
  20.10.2007 - 17:49 | Son Güncelleme:

  Marmaris'te gerçekleştirilen köpek güzellik yarışmasında bir köpeğe Türk bayrağı giydirildi.

  TÜRK BAYRAĞIYLA YARIŞAN KÖPEĞİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

  Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde Türk bayraklı tişört giydirilmiş boxer cinsi iki köpeğin de katıldığı köpek güzellik yarışması düzenlendi. Üzerlerindeki Türk bayraklı tişörtlerle hünerlerini sergileyen 4 yaşındaki dişi köpek Yaka, yarışmada dereceye giremezken, 1.5 yaşındaki yavrusu ‘Bebiş’ üçüncü oldu, 3 kilogram mamayla ödüllendirildi.

  Kedi ve köpek maması üreten ‘1st Choise’ firması, ‘Villa Pet’ isimli veterinerlik işletmesi ile Netsel Marina işbirliğiyle Marmaris'te köpek güzellik yarışması düzenledi. Netsel Marina'nın içindeki amfitiyatroda gerçekleşen yarışmaya 26 köpek katıldı. Yarışmacı köpeklerden 33 yaşındaki Koray Ürkmez'e ait Türk bayraklı tişört giydirilmiş ‘Yaka’ isimli 4 yaşındaki dişi boxer ile 1.5 yaşındaki yavrusu ‘Bebiş’ dikkat çekti.

  Marmaris'te faaliyet gösteren Villa Pet'in sahibi Veteriner Behçet Düzgün'ün sunduğu yarışma sırasında, Bebiş ile annesi Yaka, küçükler kategorisindeki hemcinslerinin ardından büyükler kategorisinde de sahneye çıktı. Amfitiyatronun ortasında turlayan ve becerilerini sergileyen Bebiş ile Yaka da diğer köpekler gibi, kendilerini izleyen yaklaşık 100 kişi tarafından bol bol alkışlandı. Beş kişilik jüri, önlerinde duran köpeklerin genel fiziki, göz, kulak, tüy ile kuyruk görüntülerini, sahiplerine karşı sergiledikleri itaati ve becerilerini değerlendirdi. Verilen yarım saat aradan sonra da sonuçlar açıklandı.
  Behçet Düzgün, küçükler kategorisinde shit- tzu cinsi, ‘Çikita’nın birinci, tilla terier cinsi ‘Badem’in ikinci olduğunu, üçüncülüğü ise mexican haried cinsi ‘Tila’ ile pekinez cinsi ‘Natalie’nin paylaştığını açıkladı. Düzgün, Büyükler kategorisinde ise üçüncülüğü, Türk bayraklı tişört giydirilmiş ‘Bebiş’ ile haski cinsi ‘Paşa’nın layık görüldüğünü söyledi. Rotweiler cinsi köpeklerden ‘Herkül’ ikinci, ‘Troy’ ise birinci seçildi. Birinci olan köpeklere 15, ikincilere 7.5, üçüncülere ise 3 kilogram mama (1st Choise marka) mama hediye edildi.

  ‘SAKINCASI YOKMUŞ!’
  Üç kilogram mama ile ödüllendirilen ‘Bebiş’in sahibi köpek eğitmeni Koray Ürkmez, gazetecilerin, köpeklerine Türk bayraklı tişört giydirmesinin sakıncası olup olmadığı sorusuna, “Yarışmanın organizatörlerine danıştım. Sakıncası olmadığını yanıtı alınca, giydirdim” diye, cevap verdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı