Gündem Haberleri

  Türk basını ABD basınından daha özgür

  Hürriyet Haber
  18.02.2011 - 01:02 | Son Güncelleme:

  ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone’nin sözlerine, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in ardından İçişleri Bakanı Beşir Atalay da tepki gösterdi. İçişleri Bakanı Atalay, “Türkiye basın özgürlüğü açısından Amerika’dan daha çok basın özgürlüğünün olduğu bir ülkedir” dedi.

  Hiçbir sorun yok

  Bakan Atalay, Keçiören Hükümet Konağı’nın temel atma töreni sonrası, basın mensuplarının Ricciardone’nin yanı sıra ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Philip Crowley’nin “Kaygılıyız” açıklamasını hatırlatıp, “Bu ABD ile ilişkilerde bir sıkıntı mı, kriz mi?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Türkiye, basın özgürlüğü açısından Amerika’dan daha çok basın özgürlüğünün olduğu bir ülkedir. Türkiye’nin çok değerli bir Basın Kanunu var. Türkiye, dünyanın diğer demokratik ülkelerinde olmadığı kadar basın özgürlüğünün olduğu bir ülke. Siz de yaşıyorsunuz zaten bunu, çok renkli basın hayatıyla, televizyonlarıyla, gazeteleriyle, internet ortamıyla Türkiye, basın özgürlüğünün sonuna kadar yaşandığı bir ülke. Bu manada Türkiye’de hiçbir sorun yoktur. Türkiye bir hukuk devleti ve hukukun içinde her özgürlük bulunuyor. Türkiye’de şu andaki basın özgürlüğü, en ileri demokratik ülkelerinkinden daha ileri bir seviyededir. Çünkü diğerlerini biliyorum.”

  Kılıçdaroğlu’na yanıt yok

  Atalay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yasa dışı dinlemelerle ilgili iddialarına ilişkin soruları ise yanıtsız bıraktı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı