GeriGündem Türk aktörler Hollywood'da
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk aktörler Hollywood'da

Hollywood'da yaşayan Türk aktörler Barbaros Tapan, Burhan Kalsın, Alex Demir ve Yerman Gür, direktörlüğünü Ridley Scott'ın yaptığı, başrollerini Leonardo Di Caprio, Russell Crowe'un paylaştığı ‘Body Of Lies' filminde seslendirme yaparak Türkler'in sesini duyurmayı sürdürüyor.

Amerikalı bir gazetecinin CIA ve El Kaide örgütü arasında işbirliği yaparak İngiltere, Fransa, Amsterdam'daki terörist bombalama saldırılarını anlatan filmin bir bölümü Adana'daki İncirlik Üssü'nde de geçiyor. Daha önce Amerika'daki en ünlü talk showlardan birisi olan ‘Tonight show with jAY leno'ya çıkarak milyonlarca Amerikalı'yı güldüren Barbaros Tapan, geçtiğimiz aylarda yine başrollerini Rusell Crowe, Helen Miren, Ben Affleck'in paylaştığı ‘State of Play' filminde kamera karşısına geçmişti. Her iki film de 2008 yılının son aylarına yakın gösterime girecek.

CROWE'UN FİLMİNDE GENÇ TÜRK AKTÖR

Başrollerini Russel Crowe, Ben Affleck, Helen Miren gibi Oscar ödüllü aktörlerin paylaştığı ‘State of play' adlı filimde Hollywood'ta yaşayan genç Türk aktör Barbaros Tapan da kamera karşısına geçti. Filmde Russel Crowe ile restorant sahnesi olan Barbaros Tapan daha önce de sunuculugunu ünlu şovmen Jay Leno'nun yaptığı ‘Tonight show'a çıkarak yaptığı aktör taklitleriyle milyonlarca Amerikalı'yı ekranları başında güldürmüştü. Filmin setinde Barbaros'un Türk olduğunu öğrenen Rusell Crowe, film çekimine ara verildiğinde genç aktörle bol bol şakalaşırken Türkiye konusunda sohbet etmişti.

Filmin yönetmenliğini ‘Last King Of Scotland'ın da yönetmeni olan Kevin Mcdonald yapıyor. Filmin daha once BBC'de dizi olarak yayınlanan ‘State Of Play'in beyaz perdeye uyarlandığı belirtildi. Amerika'daki devlet adamlarından birisinin yaşadığı aşkı ve sonucundaki cinayet ile bu olayı araştıran bir gazeteciyi anlatan film 2008'in sonlarına doğru gösterime girecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle