Gündem Haberleri

  Turizm sektöründe Malezya sevinci

  A.A.
  05.10.2007 - 12:04 | Son Güncelleme:

  Türkiye'de son günlerde sıkça gündeme gelen Malezya tartışmaları bu ülkeye olan turist ilgisini de artırdı.

  Çok nadir tercih edilen Malezya turları son bir kaç haftadır yok satmaya başladı. Malezya tartışmalarının gündeme gelmesi bu ülkeye tur düzenleyen seyahat acentelerinin yüzünü güldürdü.

  Seyahat Acentesi İşletmecisi Cem Polatoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Uzakdoğu denince ilk olarak akıllarına Tayland, Bali, Maldiv Adaları ve Çin Halk Cumhuriyeti'nin geldiğini belirterek, “Ancak, gündeme gelmesiyle birlikte Malezya'ya olan ilgi arttı. Herkes nasıl bir yer diye merak etmeye başladılar. Daha önceleri günde 2-3 kişi ararken, bu sayı yaklaşık 10 kat arttı. Arayan veya gelenleri Malezya'ya gitmeleri için biz yönlendirmeye çalışırken, artık teklif etmeden 'Malezya turu var mı?' diye soruyorlar” diye konuştu.

  Uçaklarda yer bulunmadığını ve yok sattıklarını ifade eden Polatoğlu, şunları söyledi:
  “Malezya Turizm Bakanlığı yetkilileri 4 ay öncesine kadar Malezya'ya giden turist sayısını artırmak için arayış içerisindeydiler ve bizlerden bu konuda görüşler alıyorlardı. Bu polemiği çıkaranlara teşekkür ediyoruz. Son iki haftanın gazeteleri, dergileri ve televizyonları Malezya ile yatıp Malezya ile kalkıyorlar. Malezya turları arttı. Uçaklar full gidip full dönüyor. Yer bulmak mümkün değil.”

  Polatoğlu, 10 günlük Malezya turlarının 750 ila 850 Avro arasında değiştiğini de sözlerine ekledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı