Gündem Haberleri

  Turiste dil bilen doktor

  Hürriyet Haber
  06.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  SAĞLIK Bakanlığı, turistik bölgelerde, turistlere yönelik sağlık hizmetlerini daha iyi hale getirebilmek için çalışma başlattı. DSP İzmir Milletvekili Güler Aslan'ın soru önergesini yanıtlayan Sağlık Bakanı Osman Durmuş turistik tesislerde, ‘Turizm Sağlığı Birimleri’ oluşturulacağını, bu birimlerde sertifika almış, yabancı dil düzeyi belgelenmiş turizm hekimi, çevre sağlığı teknisyeni ve hemşire görevlendirileceğini bildirdi.

  Turistik tesislerde, konaklayan ve çeşitli toplantılar nedeniyle bu tesisleri kullanan kişiler için acil müdahalelerin yapılmasını sağlayacak zorunlu hizmet uygulaması bulunmadığını anımsatan Durmuş, Turizm Bakanlığı ile ‘Sağlık Turizmi ve Turizm Sağlığı Projesi’ başlattıklarını söyledi. 25 Mayıs'ta, Antalya'da, ‘Turizm Sağlığı Paneli’ düzenleyeceklerini belirten Durmuş, burada 5 merkezde pilot çalışma olarak başlatılması düşünülen, ‘Turizm Sağlığı Hizmetlerinin Organizasyonu’nun tartışmaya açılacağını bildirdi. Durmuş, bakanlık bünyesinde, Turizm Sağlığı Şubesi kurulduğunu, illerde de denetleme yetkisine sahip olacak bir ekip oluşturulduğunu kaydetti.

  Tokyo'da 101 Dalmaçyalı

  ÇOCUKLAR Günü için Tokyo Parkı'nda toplanan köpekseverler, birbirinden ilginç gösterilerle, çok keyifli bir gün geçirdiler. Ancak 7'den 70'e herkesin en fazla alkışladığı gösteri, ‘101 Dalmaçyalı’ filminden esinlenerek, parkta tam 101 Dalmaçya cinsi köpeğin toplanması oldu. İnternet sitesinde bir Dalmaçyaseverin açtığı ‘Barkley odası’ aracılığıyla haberleşerek, Dalmaçya cinsi köpeklerini parka getiren sahipleri, gün nedeniyle bir de hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmediler. Birbirinden sevimli Dalmaçyalılar ortalığı birbirine kattılar.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı