Gündem Haberleri

  Turgutlu'ya Van'dan acı haber

  Doğan ÇİZMECİ/ TURGUTLU (Manisa), (DHA)
  24.10.2011 - 21:28 | Son Güncelleme:

  VAN’da meydana gelen depremde yaşamlarını yitirenler arasında Manisalı bir çiftinde bulunduğu ortaya çıktı. Yaklaşık 2 yıl önce ilk tayinleri üzerine gittikleri Van’da ölen öğretmen çiftin cenazelerinin Turgutlu’ya getirileceği öğrenildi.

  Manisa’nın Turgutlu İlçesi’nde yaşayan Özgür Subaşıay (26) ile İzmirli eşi Emel Subaşıay (25), iki yıl önce tayinlerinin Van’açıkması üzerine buraya yerleşti. Geçen Temmuz ayında evlenen, her ikisi de matamatik öğretmeni olan çiçeği burnunda çiftin ziyaretine, yaklaşık 10 gün önce, gelinin annesi Şeyma Çokbilir ile teyzesi Hanım Yavaş (50) gitti. Van’da meydana gelen depremin ardından Manisa’nın Turgutlu İlçesi’nde yaşayan yakınları endişe duymaya başladı. Van’a giden yakınlarının endişeli bekleyişi bugün sabah saatlerinde yerini acı habere bıraktı.

  Oturdukları apartmanın 5’inci katında yaşayan genç çiftin, göçük altında kalıp, hayatını kaybettikleri, kurtarma ekiplerinin çalışmaları sonucu anlaşıldı. Genç çiftin cesetleri göçüğün altından çıkartıldı. Emel Subaşıay’ın ziyarete giden annesi Şeyma Çokbilir’in yaralı olarak kurtulduğu, teyzesi Hanım Yavaş’a ise ulaşılamadığı belirtildi. Genç çiftin cesetleri Van Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Van Yüzüncü Yıl Devlet Hastanesi’ne kaldırılıp, tedaviye alınan Şeyma Çokbilir’in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

  Genç çiftin ölüm haberi Turgutlu’daki arkadaşlarını ve çevresini yasa boğarken, çiftin üniversite yıllarından beri birlikte oldukları öğrenildi. Ayrıca, Özgür Subaşıay ile Emel Subaşıay’ın cenazelerinin Van’dan yarın Manisa’nın Turgutlu İlçesi Yılmazlar Mahallesi’ne getirileceği belirtildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı