Gündem Haberleri

  Turgay Oğur: İktidarı destekledim maymun gibi gezdirseler şikayet etme hakkım yok

  Hürriyet Haber
  27.02.2015 - 15:23 | Son Güncelleme:

  Bugün Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu eleştiren tweet attığı için gözaltına alınmak istendiğini iddia eden Genç Siviller'in kurucusu akademisyen Turgay Oğur, kendisine yönelik yapılan eleştirilere çok ilginç bir tweet atarak yanıt verdi: "İktidarı destekledim maymun gibi gezdirseler şikayet edemem"

  Bugün Davutoğlu’nun otomatik tüfekli korumalarla Cuma namazına gelmesini eleştirdiği için gözaltına alınmak istenen Turgay Oğur, sosyal medyada gün boyunca “Sen zamanında iktidarı desteklememiş miydin?” eleştirilerine maruz kaldı.

  Oğur, bu eleştiriler üzerine aşağıdaki ilginç tweeti attı:


  BAŞBAKANLIK'TAN AÇIKLAMA

  Başbakanlık yetkilileri, iddia sahibi şahsın camiden ayrılırken güvenlik görevlileriyle tartışması sonucu kimlik tespitinin yapılmak istendiğini, tartışmanın devam etmesi üzerine olayın farkına varan Başbakan Basın Başmüşaviri Osman Sert'in devreye girmesi ile anılan şahsın olay yerinden uzaklaştığını kaydetti.

  Cemaatin toplanması gibi bir olayın hiçbir şekilde gerçekleşmediğini, söz konusu şahsın iddia ettiği gibi kapıdan çıkarken işaret edilmesinin de söz konusu olmadığını vurgulayan Başbakanlık yetkilileri, "bu asılsız ithamların sadece gündem olabilmek için başka kişileri hedef gösterme çabası olduğunu" bildirdi.

  NE OLMUŞTU

  Genç Siviller’in kurucusu, Yıldıray Oğur’un ağabeyi Turgay Oğur, Cuma namazı sırasında attığı bir tweet nedeniyle gözaltına alınmak istendi. Başbakan'la ilgili paylaştığı bir tweet nedeniyle gözaltına alınmak istendiğini ileri süren Turgay Oğur, kendisinin tepkisi ve cemaatin toplanması nedeniyle polislerin kendini bırakmak zorunda kaldığını söyledi.

  Turgay Oğur, Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanlığı döneminde Eylül 2007 tarihinde Çankaya Köşkü’nde ağırladığı Genç Siviller heyetinde yer almış ve ayakkabıları nedeniyle kamuoyunun gündemine oturmuştu. Köşk'teki resepsiyonda takım elbisenin altına siyah Converse marka spor ayakkabı giyen Oğur, "Protokol içeri böyle giremezsiniz deyince salona kısa bir tartışmanın ardından alındım" demişti.

  Turgay Oğur, attığı tweetler nedeniyle gözaltına alınmak istendiğini duyurmasıyla bir kez daha gündeme geldi.

  İşte Oğur’un attığı o tweetler:

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı