Gündem Haberleri

  Türbanlı resepsiyonlar

  Hürriyet Haber
  31.10.2003 - 01:51 | Son Güncelleme:

  CUMHURBAŞKANI Ahmet Necdet Sezer, büyük bir hassasiyet göstererek, Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna türbanlıların gelmesini önledi. Ancak çeşitli illerin valiliklerinin verdiği resepsiyonlara türbanlı kadınlar da katıldı. Bursa'daki resepsiyona AKP milletvekilleri Zafer Hıdıroğlu ve Şerif Birinç ile bazı parti yöneticileri türbanlı eşiyle, AKP Milletvekili Şevket Orhan ise yalnız katıldı. TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Üyesi Zafer Hıdıroğlu, ‘Cumhur’un başı' diye tanımladığı Cumhurbaşkanı Sezer'in, eşine ikinci sınıf insan muamelesi yaptığını söyledi. Bolu Valiliği Termal Otel'de resepsiyon düzenledi. Vali Mehmet Ali Türker ve eşi Aynur Türker davetlileri kapıda karşıladı. Resepsiyona il genel meclisi üyeleri ve muhtarlar türbanlı eşleriyle katıldı. Türbanlıların çokluğu dikkat çekti.

  AKP Kayseri milletvekilleri Niyazi Özcan ve Mustafa Elitaş da, Kayseri Valiliği'nin orduevinde düzenlediği baloya, türbanlı eşleriyle geldi. Diğer AKP Milletvekili Taner Yıldız ise baloya eşsiz katıldı. Milletvekilleri, ‘‘Eşli davet edildiğimiz törene katıldık’’ dediler.

  Samsun'da ise resepsiyona AKP milletvekilleri eşsiz gelirken, aynı partinin il başkanı Fuat Köktaş, türbanlı eşini getirdi. Edirne Valisi Fahri Yücel'in verdiği davete AKP İl Başkanı Recai Koçaşlı türbanlı eşi Hatice Koçaşlı ile birlikte katıldı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı