Gündem Haberleri

  Turban'da vurgun

  Hürriyet Haber
  02.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İddia: Hayali kiralarla milyarları götürdüler

  Turban'da sular bir türlü durulmuyor. Hesaplar incelendikçe altından yeni bir rezalet çıkıyor.

  ANTALYA Turban'da yolsuzluk iddialarının ardı arkası kesilmiyor. Üst üste ortaya çıkan yolsuzluklar ile çalkalanan Turban, şimdi de eski müdür Levent Aşırım'la ilgili iddialarla gündeme geldi. Turban Kaleiçi işletmeleri eski Müdürü Aşırım hakkında zimmet, cebri irtikap ve dolandırıcılık suçlarından Antalya Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

  KONTRATI DÜŞÜK GÖSTERDİ

  Turban hesaplarında yapılan inceleme sonunda Aşırım'ın Abdullah Kaçmaz isimli bir vatandaştan, 1998 yılının parasıyla 1 milyar 500 milyon lira kira parası alıp, yaptığı kontratı çok düşük gösterdiği belirlendi. Ayrıca aynı kişiye, kiralanması mümkün olmayan yerleri ‘‘Sana kiraya vereceğim’’ diyerek yüklü miktarda parasını dolandırdığı da ortaya çıkarıldı

  HESAPLAR TEK TEK İNCELENDİ

  ANAP İl Başkanı Adil Aşırım'ın kardeşi olan Levent Aşırım'ın Yat Limanı'nda seyyar dondurmacılık yapmak isteyen Kemal Soydan'dan kira bedeli olarak para alıp, makbuz vermediği, ancak sözleşme düzenlediği de tespit edildi. Hesapların incelemesi sonunda düzenlenen raporda diğer yolsuzlukları tek tek sayılan Aşırım, önümüzdeki günlerde yargılanmaya başlanacak.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı