Gündem Haberleri

  Türban üstü peruk

  Hürriyet Haber
  16.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türban yasağı, gittikçe daha sıkı denetlenmeye başlayınca, Antalyalı bir kuaför, ‘‘türbanı perukla kamufle’’ eden ilginç bir yöntem geliştirdi.

  35 yıllık kuaför Ömer Öngel, ‘‘Eskiden sanatçılara peruk yapıyordum. Türban yasağından sonra şimdi de üniversite öğrencileri ile memurlara hizmet vermeye başladım. Ya işten olmak, ya da inancı çiğnemekle karşı karşıya kalan türbanlı öğrenci ve memurlar, şimdi benim müşterim oldular’’ dedi.

  Peruk günah değil

  Askerliğini Çankaya Köşkü'nde dönemin Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay'ın eşi Latife Hanım'a hizmet vererek yaptığını söyleyen Öngel, türbanı gösteren ve göstermeyen iki ayrı model uyguladığını belirtti. Peruğun türbanlı hanıma günah olup olmadığını müftülüge sorduğunu söyleyen kuaför Öngel, ‘‘Mecburiyet karşısında takılan peruğun günah olmadığını öğrendim, Müşterilerime bunu da anlatıyorum’’ dedi.

  60-200 milyon arası

  Perukların 60 milyondan başladığını ve uzun olanların 200 milyon lirayı bulduğunu belirten Öngel, ‘‘Çoğunluğu öğrenci ve memur kesimi olduğu için kısa olan ucuz peruk tercih ediliyor. Hepsi de çok memnun’’ dedi. Hergün ilanlarını gören müşterilerinin telefonla aradığını söyleyen Öngel, ‘‘Ancak peruk almaya gelenler telefonla arayanların yüzde 10'u kadar’’ diye konuştu.

  Hiç belli olmuyor

  Caddede bir direğe ‘Türban üstü peruk yapılır’ levhasını asan Antalyalı kuaför Ömer Öngel, bu sektörün aranan isimlerinden biri haline geldi. Öngel, gelen türbanlı müşteriye önceden hazırlanmış peruklar arasından birini beğenmesini istiyor. Saçların uzunluğu ve rengine göre tercihini yapan müşteriye, peruk anında takılıyor (üstte). Saçlar tarandıktan sonra, türban tamamen kapanıyor, görünmez hale geliyor (üstte sağda).  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı