GeriGündem Türban demeci vermedim
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türban demeci vermedim

Başbakan Erdoğan, Alman Gazetesi Welt am Sonntag’daki ‘Kızım türbanı şık buluyor, moda olduğu için de takıyor. Türbanı üniversitelerde serbest bırakmak için hazırlık yapıyoruz’ açıklaması için, ‘Ben öyle bir demeç vermedim, Alman gazeteciyi de hatırlamıyorum’ dedi.

Erdoğan, haberin Davos’taki genel konuşmalarından derlenmiş olabileceğini söyledi. Welt am Sonntag’ın Yayın yönetmeni ise, ‘Röportajı bizzat ben yaptım. Cüneyd Zapsu’nun onayından sonra da yayınladım’ dedi. Bu sözler üzerine akıllara ‘Ortada bir danışman dalgınlığı mı var?’ sorusu takıldı.

HABERİN ASLI ASTARI YOK

Başbakan Erdoğan, önceki gün Hürriyet’e de sürmanşet olan ve ‘Türban yasağının kaldırılması için çalışmalar yapıldığını’ içeren Alman Gazetesi Welt am Sonntag’da yayınlanan röportajı için dün Tayland’da, ‘Ben gazeteye öyle bir demeç vermedim, Alman gazeteciyi de hatırlamıyorum’ dedi. Erdoğan, Tayland’ın tsunami felaketine uğrayan Phuket Adası’nda kaldığı Sheraton Grande Laguna Phuket Oteli’nde düzenlediği basın toplantısında, kamuoyunda büyük tartışma yaratan kendisine atfen yayınlanan açıklamalara yanıt verdi. ‘Aslı astarı olmayan açıklamalar ve beyanlar var. Hepsi derleme, toparlama cinsinden haberler’ diyen Erdoğan, şöyle devam etti: ‘Benim bu konudaki kanaatim (türban sorunu) 3 Kasım öncesi neyse bugün de odur. Bunu böyle düşünmenizi sizlerden de özellikle isterim.’

Erdoğan, basın toplantısının ardından gazetecilerin sorusu üzerine, Alman gazetesinde kendisi ile yapılmış mülakatı yayınlayan Alman gazeteciyi hatırlamadığını söyledi. ‘Böyle birşey söylediniz mi?’ sorusuna Erdoğan, ‘Yok’ diyerek, böyle bir demeç vermediğini vurguladı. Erdoğan, ‘Bu konuda genel olarak, söylediklerimi derleyip toparlamışsa bu zat onu bilemem’ diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle