Gündem Haberleri

  Tunçoluk Köyü'nde içki satışı yasak

  Ardahan
  29.09.2005 - 19:04 | Son Güncelleme:

  Ardahan'ın merkeze bağlı Tunçoluk Köyü'nde, İhtiyar Heyeti'nin kararıyla içki satışı yasaklandı. Köy muhtar vekili Kurbani Yılmaz, “Yasağı köylüden aldığımız destekle koyduk” dedi.

  Ardahan'a 38 kilometre uzaklıktaki 240 haneli Tunçoluk Köyü'nde alkol kullanımı yüzünden yaşanan olaylar nedeniyle içki satışı yasaklandı. İçki satışını yasaklayan İhtiyar Heyeti, kahvehane ve bakkallara da saat 22.00'den sonra kapanma zorunluluğu getirdi.

  Muhtar vekili Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, köyde alkolün neden olduğu bazı tatsız olaylar yaşandığını belirterek, ”Köyde yaşayanların alkol kullanımı nedeniyle yaşanan olaylardan dolayı şikayetleri artmıştı. Biz de köylüden aldığımız destekle içki satışını yasakladık” diye konuştu.

  Bakkal ve kahvehanelere de saat 22.00'den sonra kapatma zorunluluğu getirdiklerini kaydeden Yılmaz, kapatma yasağını kontrol için de devriye çıkardıklarını söyledi.

  Köyde yaşayan Birsen Yılmaz ise yasağı desteklediğini belirterek, ”Artık daha rahatız. İçki birçok tatsız olaya neden oluyor” diye konuştu.

  Bakkal Ergin Yıldız da yasağı desteklediğini ifade ederek, kahvehane ve bakkallar için alınan saat 22.00'de kapatma yasağının da olumlu olduğunu söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı