Gündem Haberleri

  Tuncer Necmioğlu'nu kaybettik

  A.A.
  20.08.2006 - 15:34 | Son Güncelleme:

  Tiyatro ve sinema oyuncusu Tuncer Necmioğlu, tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

  Özel Okmeydanı Hastanesinde bir süredir tedavi altında bulunan Tuncer Necmioğlu, bu sabaha karşı hayatını kaybetti.1936 yılında doğan Necmioğlu, tıp fakültesi ve İTÜ Makine Bölümünde öğrenim gördü. Öğrenim yıllarında tiyatro çalışmalarına başlayan Necmioğlu, Arena, Ankara Sanat, Küçük Sahne gibi topluluklarda profesyonel olarak çalıştı. Necmioğlu, aralarında “Hudutların Kanunu”, “Kızılırmak Karakoyun”, “Pir Sultan Abdal” ve “Kuma”nın da bulunduğu çok sayıda sinema filmi ve dizi filmde rol aldı.

  Necmioğlu, 1990 yılında 27. Antalya Film Şenliği'nde “Karılar Koğuşu” adlı filmdeki, 1992 yılında 29. Antalya Film Şenliği'nde de “Yağmur Beklerken” filmindeki rolleriyle “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” ödüllerine değer görüldü. Necmioğlu, 42. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde de ”Yıldırım Önal Anı Ödülü” aldı.

  Tuncer Necmioğlu'nun 50. sanat yılı, yaklaşık 2 ay önce Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosunda CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın da katıldığı törenle kutlanmıştı.

  Necmioğlu için Salı günü saat 11.00'de Devlet Tiyatroları Taksim Sahnesinde tören düzenlenecek. Sanatçının cenazesi Teşvikiye Camiinde öğleyin kılınacak namazın ardından Hasdal Mezarlığında defnedilecek.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı