Gündem Haberleri

  Tunceli'de HES santrali savaş alanına döndü

  DHA
  26.07.2012 - 00:16 | Son Güncelleme:

  Perisuyu üzerinde yapılacak HES’i protesto eden göstericiler, bastıkları şantiyeyi savaş alanına çevirdi.

  HES İNŞAATI SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ / FOTOGALERİ

  ŞANTİYEYİ BASIP ARAÇLARI ATEŞE VERDİLER / WEB TV

  Göstericilerin şantiye içindeki binaların içine girmesiyle birlikte şantiye yakınlarında bulunan Koçyliğitler Jandarma Karakolu’na bağlı birlikler, kalabalığı uzaklaştırmak için havaya ateş açtı. Göstericiler atölyeleri ateşe verdiği sırada bu kez özel güvenlikçiler de ellerindeki uzun namlulu silahlarla havaya uyarı ateşi açtı. Ateşle birlikte galeyana gelen göstericiler, şantiye içindeki birçok iş makinesini tahrip etmeye devam etti. Göstericilerin şantiye sahası içindeki herşeyi tahrip etmesi üzerine bazı özel güvenlikçiler, bu kez hedef gözeterek ve nişan alarak göstericilerin yakınına ateş etmeyi sürdürünce öfkeli kalabalık şantiye alanı dışına çıktı.

  Göstericilerin, şantiye yakınındaki yakıt tanklarını ve özel güvenlikçileri taşıyan bir aracı da ateşe vermesinin ardından, patlamalar meydana geldi. Bunun üzerine göstericiler hızla şantiye sahası dışına doğru kaçarak bölgeden uzaklaştı.

  Göstericilerin şantiye sahası dışına kaçması ile birlikte şantiye alanı, patlamalara karşı boşaltılırken bazı işçiler, büyük tehlikeyi göz alarak yangınları söndürmeye çalıştı. Ancak yangının büyümesi ile birlikte yakıt tanklarında patlama meydana geldi. Bunun üzerine işçiler de şantiya alanı dışına çıkmak zorunda kaldı.

  Olay sonrası Tunceli’nin Nazimiye ve Elazığ’ın Karakoçan İlçesi’nden bölgeye çok sayıda jandarma birliği sevk edildi. Güvenlik güçleri şantiye alanında geniş güvenlik önlemleri aldı.

  Yaşanan olaylarda göstericilerin darp ettiği 4 güvenlik görevlisi yaralandı. Yaralı güvenlikçiler Elazığ’daki hastanelere kaldırılırak tedavi altına alındı. Güvenlik güçleri olaylarla ilgili başlattığı soruşturmayı sürdürüyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı