Gündem Haberleri

  Tunceli'de çatışma: 5 er şehit, 1 er yaralı

  Ferit Demir / DHA Tunceli
  12.10.2005 - 13:30 | Son Güncelleme:

  Tunceli ili Çıralı kırsalında teröristlerle girilen çatışmada 5 asker şehit oldu 1 asker de yaralandı.

  Teröristlerin kış aylarında bölgede üslenmesi için hazırlık yaptığı belirlenince 2 gün önce Tunceli çevresinde kapsamlı operasyon başlatıldı. PKK'lı teröristlerin Tunceli’nin Ovacık ile Hozat İlçesi ve Kutuderesi ile Aliboğazı bölgelerinde yuvalanmaya çalıştığı istihbarı üzerine başlatılan, Tunceli 4'üncü Komando Tugay Komutanlığı ile Tunceli Jandarma Komutanlığı'na bağlı birliklerin helikopter desteğinde başlattığı operasyonların ilk gününde Pertek İlçesi'ne bağlı Aşağı Gülbahçe Köyü yakınlarında bir grup PKK'lı teröristle sıcak temas sağlandı. Çıkan çatışmada 3 terörist öldürüldü.

  Bölgede teröristlerin bulunabileceği bölgeler karış karış taranırken, saat 01.30 sıralarında Tunceli'nin merkeze bağlı Çıralı Köyü yakınlarında teröristlerle, güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada piyade erler Oğuz Balıkçı (Sivas), Melih Tuncer (Bursa), Şener Karadere (Ordu), Erhan Öz (Denizli) ve Halit Toprak (Mardin) şehit oldu. Çatışmada Teğmen Ahmet Şentürk, Uzman Çavuş Hüseyin Durmuş, Onbaşı Hilmi Kılıç ve Er Orhan Çekiç yaralandı. Yaralı askerler Elazığ Askeri Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

  Çatışma bölgesine bu sabahtan itibaren yeni takviye birlikler sevk edilirken, havadan da desteklenen operasyonlarda yer yer ‘sıcak temas’ sağlandığı belirtildi.

  ASKERİ KONVAYA MAYIN TUZAĞI

  Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde PKK'lı teröristlerin yola döşediği uzaktan kumandalı mayın, askeri konvoyun geçişi sırasında patlatıldı. Patlamada herhangi bir can kaybı olmadı.

  Şemdinli İlçesi’nden bir askeri konvoy bu sabah Hakkari’ye gitmek üzere yola çıktı. PKK'lı teröristler, ilçe yakınlarında gece yola döşedikleri uzaktan kumandalı mayını konvoyun geçişi sırasında patlattı. Patlamada şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı. Güvenlik güçleri, bölgedeki teröristleri etkisiz hale getirmek için geniş çaplı operasyon başlattı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı