Gündem Haberleri

  Tunceli’de askerlere ateş açan teröristlere operasyon

  TUNCELİ, (DHA)
  04.06.2017 - 19:25 | Son Güncelleme:

  TUNCELİ’nin Nazımiye İlçesi’nde, PKK’lı teröristlerin dün bir GSM şirketine ait vericiye bombalı saldırı düzenlemesinin ardından bugün bölgeye giden güvenlik güçlerine ateş açıldı. Olayda yaralanan olmazken, güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle kısa süreli çatışma yaşandı.

  Nazımiye İlçesi’nde bulunan Kört Mezrası’ndaki bir GSM şirketine ait vericiye dün PKK’lı teröristler tarafından bombalı saldırı düzenlendi. Meydana gelen patlamada bölgedeki küçükbaş hayvanlar da telef oldu. Bugün bölgeye giden güvenlik güçlerine, teröristler tarafından ateş açıldı. Olayda yaralanan olmazken, güvenlik güçlerininanında karşılık vermesiyle kısa süreli çatışma yaşandı. Kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı. Tunceli Valiliği’nden olayla ilgili yapılan açıklamada, dün patlamanın meydana geldiği bölgeye olay yeri inceleme ekipleri ve bomba uzmanlarının sevk edildiği belirtilerek, şöyle denildi:

  "Olay bölgesinde gerekli çalışmalarını yapan güvenlik güçlerimize terör örgütü mensuplarınca saldırı girişimi olmuş, güvenlik güçlerimizin anında karşılık vermesiyle kısa süreli çatışma yaşanmıştır. Terör örgütü mensuplarının ateş açtığı bölge ve tahmini kaçış güzergahları tank atışları ile ateş altına alınmış olup bölgede operasyonlar devam etmektedir. İlimizde terörist unsurların bulunmasına ve etkisiz hale getirilmesine yönelik çalışmalara azim ve kararlılıkla aralıksız devam edilmektedir."

  Etiketler: Tunceli , nazımiye , PKK , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı