GeriGündem Tunceli'de PKK'ya büyük darbe! Kırmızı listedeki terörist öldürüldü...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  8
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tunceli'de PKK'ya büyük darbe! Kırmızı listedeki terörist öldürüldü...

Tunceli'de PKK'ya büyük darbe! Kırmızı listedeki terörist öldürüldü...

İçişleri Bakanlığı'nın son dakika açıklamasına göre Tunceli'nin Pülümür ilçesinde 7 terörist etkisiz hale getirildi. Bu teröristlerden birinin kırmızı listede aranan Erzurum saha sorumlusu Panzer Kemal kod adlı ‘Medeni Sayılgan’ olduğu saptandı.

Tunceli'nin Pülümür ilçesi kırsalında Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ile jandarmanın birlikte yürüttüğü operasyonda, PKK'lı 7 terörist öldürüldü. Çatışmada 1 asker de yaralandı. Öldürülen teröristlerden birinin terör örgütünün 'sözde' Erzurum eyalet sorumlusu ve aranan teröristler listesinde 'kırmızı kategori'de yer alan Medeni Sayılgan olduğu belirlendi.

MİT ve İl Jandarma Komutanlığı'nın koordineli çalışmasıyla dün Pülümür ilçesi kırsalında bir grup PKK'lı teröristin yeri belirlendi. Bölgeye düzenlenen operasyonda güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada, 7 terörist öldürüldü. Çatışmada 1 asker de yaralandı. Yaralı asker, helikopterle çatışma bölgesinden alınarak hastaneye kaldırıldı. Kolundan yaralanan askerin tedavisinin sürdüğü bildirildi.

ÖLDÜRÜLEN TERÖRİST, ÖRGÜTÜN 'SÖZDE' SORUMLUSU ÇIKTI

Operasyonda öldürülen PKK'lılardan birinin örgütün 'sözde' Erzurum eyalet sorumlusu Medeni Sayılgan olduğu belirlendi. İçişleri Bakanlığı'nın aranan teröristler listesinde 'kırmızı kategori'de yer alan Sayılgan'ın daha önce de örgütün 'sözde' Amanoslar bölge sorumluluğunu yaptığı belirtildi.

Güvenlik güçlerinin bölgedeki geniş çaplı operasyonlarının sürdüğü bildirildi.

Tuncelide PKKya büyük darbe Kırmızı listedeki terörist öldürüldü...

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (05.04.2018)

Yorumları Göster
Yorumları Gizle