Gündem Haberleri

  Tunceli'de 1500 kişilik basın açıklaması

  Ferit DEMİR-Şahismail GEZİCİ/TUNCELİ,(DHA) /AA
  13.08.2012 - 19:55 | Son Güncelleme:

  Tunceli’de CHP Milletvekili Hüseyin Aygün’ün PKK’lılar tarafından kaçırılmasının ardından akşam saatlerinde miting düzenlendi. Mitinge kentte bulunan CHP’li milletvekilleri, Hüseyin Aygün’ün eşi Emine, çocukları İdil ve Taylan Aygün de katılıp babalarının fotoğrafını taşıdı. İdil, babasını çok istediğini söyleyerek gözyaşlarına boğuldu.

  Yaklaşık 1500 kişinin katıldığı mitingde konuşan CHP Milletvekili Levent Gök, Aygün’ün kaçırılmasının ülkenin barışına ve birliğine katkı sağlamayacağını belirterek, şöyle dedi:

  HÜSEYİN AYGÜN İÇİN TOPLANDILAR / FOTO GALERİ

  "Bu eylemin ülkenin barışına ve birliğine katkı sağlamayacağı açıktır. Tam tersine diyaloğa ihtiyaç duyulduğu bir zamanda gerçekleştirilmesi, şiddeti daha da artırıp, toplumu kutuplaştıracaktır. Aynı zamanda fikirleri ve duruşuyla barıştan yana, şiddete karşı kararlı bir tutum sergileyen insan hakları savunucusu ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu üyesi olan sayın Hüseyin Aygün’e yönelik yapılmış olan eylem, kamu vicdanını yaralamıştır. Bu nedenle, demokrasiye, barış ve özgürlüğe katkı sağlamak üzere milletvekilimiz sayın Hüseyin Aygün’ün bir an önce serbest bırakılması gerekmektedir. Hüseyin Aygün’e karşı gerçekleştirilen bu eylem, onu oyları ile seçip TBMM’ye gönderen Tunceli halkına karşı da ciddi bir haksızlıktır. Demokrasi, insan hakları, özgürlük ve toplumsal barış istemlerinin en yüksek sesle dile getirildiği Tunceli’de, en temel insan hakkına yapılan bu müdahalenin kabul görmeyeceği çok açıktır" dedi.

  "HÜSEYİN AYGÜN SERBEST BIRAKILSIN"

  Açıklamanın ardından gazetecilerin yöneldiği Hüseyin Aygün'ün kızı İdil, babasını çok istediğini söyledi. Konuşurken gözyaşlarını tutamayan İdil, daha fazla konuşamayarak annesine sarıldı. Katılımcılar daha sonra sessizce meydandan ayrıldı. Öte yandan Hüseyin Aygün'ün il merkezinde Cumhuriyet Caddesi üzerinde bir iş hanındaki bürosunun penceresine üzerinde Aygün'ün fotoğrafı bulunan “Dersim'in sesi Hüseyin Aygün serbest bırakılsın” yazlı pankart asıldığı görüldü.

   

  Tuncelide 1500 kişilik basın açıklaması Tuncelide 1500 kişilik basın açıklaması Tuncelide 1500 kişilik basın açıklaması
  BU SÖZLER YÜZÜNDEN Mİ KAÇIRILDI CHP İÇİNDE DE AYKIRI İSİM 'BUNLAR BEKLEDİĞİMİZ ŞEYLER'

   

  Tuncelide 1500 kişilik basın açıklaması Tuncelide 1500 kişilik basın açıklaması Tuncelide 1500 kişilik basın açıklaması
  CHP'DEN İLK AÇIKLAMA: ŞOKTAYIZ BDP'Lİ SAKIK: ÜZGÜNÜZ KAÇIRILMA ANININ DETAYLARI

   

  Tuncelide 1500 kişilik basın açıklaması AİLESİ AÇIKLAMA YAPTI
  'BİR AN ÖNCE SERBEST BIRAKILSIN'


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı