Gündem Haberleri

  Tunceli-Erzincan karayolu kapatıldı

  Ferit DEMİR/TUNCELİ, (DHA)
  10.07.2012 - 13:31 | Son Güncelleme:

  GÜVENLİK güçleri, PKK’lı teröristlerin Tunceli- Erzincan karayolunun 25 ile 40’ıncı kilometreleri ile bölgeye gelen askeri helikopterlerin iniş yapacağı alanlara patlayıcılar tuzakladığı belirledi. Karayolu trafiğe kapatılarak, patlayıcıların imhası için çalışmalar sürerken, helikopterlerin iniş yapacağı yerdeki patlayıcılar Kobra helikopterler tarafından imha edildi.

  PKK’lı teröristler dün saat 19.00 sıralarında Tunceli- Erzincan karayolunu 30’uncu kilometresindeki Alacık Köyü yakınlarında kesti. Durdurdukları araçlardaki yolculara örgüt propagandası yapan PKK’lılar yola da barikatlar kurdu. Bunun üzerine güvenlik güçleri karayolunu Nazimiye ile Pülümür ilçeleri girişlerinde çift taraflı araç trafiğine kapattı.

  PKK’lıların karayolunun 25 ile 40’ıncı kilometreleri arasındaki kısmının bazı bölgelerine bomba ve mayın tuzakladıkları belirlendi. Yapılan keşiflerde tuzaklanan patlayıcıların bazılarının uzaktan kumandalı olduğu saptandı. Teröristlerin ayrıca bölgede askeri helikopterlerin inebileceği alanlara da patlayıcı tuzakladıkları belirlendi.

  Kobra helikopterler, helikopterlerin iniş yapacağı alanlardaki bombaları havadan ateş ederek etkisiz hale getirdi. Karayolu üzerindeki patlayıcıların imha edilmesi için çalışmalar sürdürülürken, bölgeye karadan zırhlı araçlarla çok sayıda asker sevk edildi.

  Yetkililer, teröristlerin patlayıcı tuzaklayarak askeri bölgeye çekerek, eylem yapmayı amaçladığını belirterek, "Karayolundaki patlayıcıların etkisiz hale getirilmesi için çalışmalar büyük bir dikkatle sürdürülüyor" dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı