Gündem Haberleri

  Tuncay Yılmaz'a yine yürütmeyi durdurma

  Hürriyet Haber
  26.08.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İçel Emniyet Müdürlüğü görevinden olaylı bir şekilde alınan Tuncay Yılmaz, Danıştay'ın yürütmeyi durdurma kararı vermesi üzerine, yeniden görevine verilmesini istedi.

  ANAP İçel Milletvekili Halil Cin'in bir polisin tayiniyle ilgili isteğini, ‘‘Ben sizin delegeniz değilim’’ diyerek geri çeviren Tuncay Yılmaz, merkeze alınmıştı. Daha önce 2 kez yürütmeyi durdurma kararı aldırıp görevine dönen Tuncay Yılmaz, görevine başlamak için kente gelirken yolda bu kez üçlü kararname ile Emniyet Müdürlüğü'nde uzmanlığa atanmıştı.

  MÜCADELEM HUKUKİ

  Tuncay Yılmaz'ın açtığı davayı görüşen Danıştay 5'inci Dairesi, yeniden yürütmeyi durdurma kararı verdi. Mahkemenin oybirliği ile verdiği kararda, ‘‘Davalı idarece ileri sürülen hususlar, davacının görevden alınmasını gerektirecek nitelikte görülmedi’’ denildi.

  Danıştay'ın bu kararından sonra Tuncay Yılmaz, göreve iadesinin sağlanması için İçişleri Bakanlığı'na başvurdu. Bakanlığın 30 gün içinde Yılmaz'ı yeniden İçel Emniyet Müdürlüğü görevine başlatması gerekiyor. Kararın yerine getirilmemesi halinde tazminat ve ceza davası açma hakkı bulunan Tuncay Yılmaz, ‘‘Baştan beri yaptığım iş, haklı olduğum bir konuda, mücadelemi hukuksal boyutlarda aramaktı. Son olarak yüce Türk Adaleti görevden alınmam konusunda yürütmeyi durdurma kararı vererek, hakkımı yeniden iade etti. Bakanlığa başvurumu yaptım, sonucu bekliyorum’’ dedi.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı