Gündem Haberleri

  Tümgeneral Güler: Teröristler internette propaganda yapıyor

  ANKA
  04.10.2007 - 10:47 | Son Güncelleme:

  Genelkurmay Başkanlığı Terörle Mücadele Mükemmeliyet Merkezi tarafından düzenlenen "Siber törörizmle mücadele Çalıştayı" Merkez Orduevi’nde başladı.

  İki gün sürece olan çalıştayın açılışında konuşan Genelkurmay Başkanlığı Eğitim Daire Başkanı Tümgeneral Yaşar Güler, teröristlerin internet de propaganda yoluyla kendi fikirlerini yaydığını söyledi.

  Tümgeneral Güler, siber törörizmin dünyada en çok karşılaşılan terör eylemlerinin başında geldiğini vurgulayarak, "Teröristler internet ortamında yanıltıcı bilgilerle, kritik durumlarda halkı telaşa sevk ediyorlar” diye konuştu.

  Siber terörizm tehdidini değerlendirmek ve karşı koymak için metodları ve diğer araştırma sahalarını tanımlamak amacıyla düzenlenen çalıştaya, sivil, polis, savunma ve dış işleri personelinden 34 kişi katıldı.

  İngilizce sunumların yapıldığı çalıştayın amacı, uluslararası işbirliğini artırmak ve tehdidin değerlendirmesini yaparak teröristlerin halihazırda sergiledikleri hareket tarzları ile en iyi siber savunma hareketleri üzerinde prosedür geliştirmek olarak tanımlandı.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı