Gündem Haberleri

  Tüm yurtta ’tepki alarmı’

  Hürriyet Haber
  22.10.2007 - 01:23 | Son Güncelleme:

  HÜKÜMETTE ve Türkiye’nin en büyük kenti İstanbul’un yönetim kademesinde ’tepki alarmı’ verildi. Başbakanlık’taki zirveden halka sağduyu çağrısı çıktı. Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, vatandaşlara "provokasyonlara karşı dikkatli ol" çağrısı yaptı. Medyaya da "resmi bilgilere dayalı haber yapın"! mesajı verilmesi dikkati çekti.

  ÖFKEYE YENİLMEYİN

  Terörü lanetlemek için sokağa çıkan vatandaşlara öfkelerine yenilmemeleri yönünde telkinler yapılırken; Başbakanlık’taki zirveden sonra "kararlılık" açıklaması yapıldı. Çiçek, "Devletimize, milletimize ve güvenlik güçlerimize yönelen her türlü saldırı bundan sonra da misliyle karşılık görecektir" dedi. Çiçek sözlerini şöyle sürdürdü: "Devletimiz bölgeye hakimdir, devletimiz terörle mücadeleyi aynı kararlıkla sürdürmektedir. Bu konuda vatandaşlarımızın sakin ve müsterih olmasını istiyorum. İyi niyetli de olsa Türkiye’nin çeşitli yerlerinden birtakım tepkiler gelebilmektedir. O nedenle vatandaşlarımızın provokasyonlara alet olmaması gerekmektedir."

  İSTANBUL’DAKİ ÖNLEMLER

  İstanbul’da Vali Muammer Güler ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da, olayları fırsat bilip yararlanmak isteyen provokatörlere dikkati çekerek, halka sağduyu çağrısı yaptılar. Birlik beraberlik çağrısı yapan Vali Güler, "İçeriden bizi yıpratmak isteyenler çıkabilir" uyarısında bulundu. Başkan Topbaş da, "Milletimize başsağlığı diliyorum. Öfke ve hislerle değil, akılcı olmak ve bu olayı çözmek zorundayız" dedi. İstanbul Emniyeti ile tüm ilçe gaüvenlik birimleri tepki gösterilerinin amacı dışına çıkmaması için alarma geçti. DTP binaları sabit ekiplerce korumaya alındı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı