Gündem Haberleri

  Tüm Türkiye arkanızda

  DHA, ANKARA-İSTANBUL
  23.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hakkari’deki hain saldırının ardından Türkiye’nin dört bir yanında ve hemen hemen bütün il ve büyük ilçelerde önceki gün başlayan protesto gösterileri, gece de devam etti, dün de artarak sürdü.

  İstanbul’da, CHP İstanbul İl Başkanlığı Kadıköy İskele Meydanı’nda düzenlediği "Teröre Lanet, Şehitlere Saygı. Önce Vatan" mitingine 3 bin kişi katıldı, Cumhuriyet Meşalesi yakıldı. Başkent Ankara’da, Kızılay’da toplanan vatandaşlar, terör örgütü ve bölücü başı aleyhinde slogan attı, İstiklal Marşı okudular.

  ŞEHİT İLLERİNDE ÖFKE Hakkári Dağlıca’da Afyonkarahisarlı iki askerin şehit olmasının öfkesi vardı. Gece boyu yürüyüp slogan atan Afyon Kocatepe Üniversitesi öğrencileri ve vatandaşlar Anıtpark’ta sabaha kadar oturma eylemi yaptı. Dağlıca’da şehit düşen Asteğmen Mehmet Bozkuş için sabah kentin değişik bölgelerinden yürüyüşe geçen 10 bin kişi, merkezdeki Atatürk Anıtı önünde toplandı. Grup, şehit Bozkuş’un evinin önünden geçerken, anne Cennet ile baba İsmail Bozkuş, balkondan alkışlarla destek verdi. Fenalık geçiren şehidin anne ve babasına sağlık görevlileri müdahale etti. Başkent Lefkoşa’da Türkiye ve KKTC bayrakları ile yollara dökülen binlerce kişi teröre lanet yağdırdı. Eskişehir’de, yaklaşık 20 bin kişi Vilayet Meydanı’nda toplandı. Kalabalığın bir bölümü Hava Şehitliği Mezarlığı, bir bölümü de Hakkári’de şehit düşen Astsubay Çavuş Soner Özübek’in anne ve babasının oturduğu Şekir Mahallesi Kırım Caddesi’ndeki evine yürüdü. Yürüyüş sırasında kalabalığın sayısı 20 bini aştı. Şehit Özübek’in evi önünde kalabalık sloganlarla teröre lanet yağdırdı. Şehidin babası Tuncer ile annesi Cemile Özübek, aşağıya inerek kalabalığı selamladı. Cemile Özübek, "Yıkılmayacağım. Çünkü yavrularım çok güçlüler. Biz milletçe hep beraber ayakta duracağız" diye konuştu.

  ALANA DEV ATA POSTERİ Atatürk Havalimanı’nın çeşitli yerlerine çeşitli boyutlarda 7 Atatürk posteri ve 11 Türk Bayrağı asıldı. Dış Hatlar Terminali gidiş yönündeki dev Atatürk posteri ve Türk bayrağı dikkat çekti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı