Gündem Haberleri

  Tüm açıklamalara göre ölümü intihar

  Burcu PURTUL UÇAR/İSTANBUL
  21.10.2015 - 21:05 | Son Güncelleme:

  ATATÜRK Havalimanı’ndaki tuvaletin kapısına ayakkabı bağcıkları ile asılmış olarak bulunan İngiliz gazeteci Jacqueline Anne Sutton (50),  kamera kayıtlarına göre uçağa binmeden son bekleme yeri olan salonda oturmuş. Erbil yolcuları, önünden geçip uçağa giden otobüse binmiş. Uçağın kalkışıyla ilgili anonslara rağmen yerinden kıpırdamayan Sutton, uçağın kapıları kapandıktan 7 dakika sonra da “Uçağımı kaçırdım” başvurusu yapmış.

  YA UYUDU, YA BİNMEK İSTEMEDİ

  Londra Merkezli Savaş ve Barışta Muhabirlik Enstitüsü Irak masası Başkanvekili Sutton’un isteyerek mi yoksa uyuyakaldığı için mi uçağı kaçırdığı henüz netlik kazanmadı. Adli Tıp Kurumu, Sutton’un intihar ettiği yönünde ön rapor verdi. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, eldeki bulgularla olayın intihar olduğu üzerinde duruyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü de “Tüm kamera görüntüleri incelenmiş, şüpheli durumun olmadığı görülmüştür” açıklaması yaptı. 

  ‘Ayakkabıları bağcıklıydı’ 

  SAVCILIK yetkililerinin verdiği bilgiye göre Sutton’un cesedinin bulunduğu tuvalet içeriden kilitliydi. Olay yeri raporuna göre asılı bulunduğu bağcıklar da onun ayakkabılarına ait.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı