Gündem Haberleri

  Tüketirken...

  Hürriyet Haber
  29.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Taksitli, kampanyalı ön ödemeli satışlara dikkat

  - İmzaladığınız sözleşmenin ayrıntılarına (örn; teslim tarihi, ödeme miktarı vb.) dikkat edin. Sözleşmenin dışında özellikle kampanyalı ve kapıdan satışlarda toplam maliyetin sadece bir bölümünü ödeyin. Ancak, peşin ödeme ile vadeli ödeme arasında büyük bir fark bulunuyorsa peşin ödemeyi tercih edebilirsiniz.

  Sözleşmeyi imzalamadan önce mutlaka sonuna kadar okuyun. Hukuki terimlerin anlamını öğrenmeden sözleşmeyi imzalamayın. Sözleşmeyi siz hazırlıyorsanız, peşin ödeme veya taksitleri vadesinden önce ödeme durumda faiz indirimi yapılmasını mutlaka belirtin. Ticari bir birliğe, odaya veya derneğe bağlı bir satıcıdan alışveriş yapmaya çalışın.

  Şikayette bulunma;

  Bir firmayla sorununuz olduğunda yetkili kişiye şikayetinizi açıklayan ve ne yapılmasını istediğinizi belirten bir yazıyla başvurunuz. Bu yazıyı iadeli taahhütlü olarak gönderiniz ve bir kopyasını saklayınız. Bir sorunla karşılaşırsanız; Tüketici Hakem Heyetleri, Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü, tüketicinin korunmasına yönelik faaliyet gösteren dernek veya vakıflar ile Asliye Hukuk ve Ticaret Mahkemeleri'ne başvurabilirsiniz.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı