Gündem Haberleri

Tüketici Haftası kutlanıyor

Hürriyet Haber
15.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

15 Mart Dünya Tüketici Hakları Günü, tüketici dernekleri, belediyeler ve sivil toplum örgütlerinin düzenlediği etkinliklerle Tüketici Haftası olarak kutlanıyor.

Tüketiciyi Koruma Derneği TÜKODER, hafta boyunca 3 panel düzenledi. TÜKODER'in ilk paneli geçtiğimiz cuma günü Nazım Hikmet Vakfı'nda gerçekleştirildi. Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Orhan Erinç yönettiği panele, Cumhuriyet Gazetesi'nden Oral Çalışlar, Hürriyet'den Erkan Çelebi, HBB televizyonundan Nuran Akçael ve TÜKODER'den Sinan Topçuoğlu'nun konuşmacı olarak katıldı. Tüketici haklarının korunmasında medyanın rolünü tartışıldı.

TÜKODER'in dünkü panelinde de ‘‘Ekonomik Kriz ve Tüketici Hakları’’ konusu işlendi. Yarın ise Şükriye Tutkun, Suavi, Aykut Oray, Necef Uğurlu, Yavuz Top gibi sanatçılar, Kadıköy'de ki Çağdaş Eğitim ve Kültür Merkezi'nde biraraya gelecek ve ‘‘Sanat ve Tüketici Hakları’’ konusunu tartışacak.

Tüketici Sorunları İl Hakem Heyeti Başkanlığı da Tüketiciler Haftası nedeniyle yarın İstanbul Ticaret Odası'nda Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Hakem Heyetlerinin faaliyetlerinin değerlendirileceği bir panel düzenleyecek. Sanayi Bakanlığı’ndan Reşat Özsoğuk'un başkanlığındaki ilk oturumda Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdür Yardımcısı Sezer Turhan, Prof. Dr. Osman Altuğ, Prof. Dr. Sahavet Gürdal, Prof. Dr. Cevdet Yavuz ve Zeytinburnu Kaymakamı Ekrem Atalay katılacak. İkinci oturumda ise İTO'dan Gülümser Yıldırım ve Renan Baykan, İl Hakem Heyeti'nden Aydeniz Tuskan, Devre Tatil Yatırım Derneği’nden Uğur Yetimoğlu, Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Engin Başaran ve Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanı Mehmet Sevim konuşmacı olarak katılacak. Ayrıca, gazetelerin tüketici servislerinin yöneticileri de tüketici sorunlarının bir değerlendirmesini yapacak.

Tüketiciler Derneği'de (TÜDER) hafta boyunca çeşitli etkinliklerde bulunuyor. Yarın Adalar Vapur iskelesinde bir stand açacak olan dernek, tüketicilere haklarıyla ilgili broşürler dağıtacak. Tüketici Hakları Derneği'de Ankara'da çeşitli panel ve etkinlikler düzenleyerek, hafta boyunca tüketicilere yönelik çalışmalar yapacak. Dernek, 20 Mart Cumartesi günü, ‘‘Tekelleşme, Rekabet Uygulamaları ve Tüketiciye Etkileri’’ konulu bir panel düzenleyecek.

Etiketler: son dakika , haberler
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı