Gündem Haberleri

  Tüketici Derneği: Mercedesler toplatılsın

  Hürriyet Haber
  24.12.2001 - 16:18 | Son Güncelleme:

  Tüketici Hakları Derneği Manisa Şube Başkanı Rıfat Eriş Asyalı, tasarım ve üretim hatalı 'Mercedes' marka otobüslerin toplatılması yönünde, Karapınar Asliye Ceza Mahkemesi`nin verdiği kararın gereğinin yerine getirilmesini istedi.

  Asyalı, yaptığı yazılı açıklamada, Karapınar Asliye Ceza Mahkemesi`nin kendine verilen görevi yerine getirdiğini ve bilirkişi raporu doğrultusunda kararını verdiğini belirtti.  

  Kararın, tüketicinin güvenlik hakkına uygun bir karar olduğunu bildiren Asyalı, Mercedes Benz A.Ş`nin Alman Başkanı`nın da, karar veren hakime ve bilirkişi raporuna yönelik, saygı sınırını aşan tavırlar sergilediğini öne sürdü. Asyalı şunları kaydetti:

  "Karapınar Asliye Ceza Mahkemesi hakimine karşı Mercedes Türk A.Ş Başkanı`nın davranışı nedeniyle cumhuriyet savcılarımızı göreve çağırıyoruz. Ayrıca mahkeme kararı doğrultusunda O 403-Mercedes otobüslerin piyasadan toplatılması için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı`na çağrıda bulunuyoruz."
     
  Konya`nın Karapınar İlçesi`nde 4 yıl önce meydana gelen kazada, Mercedes otobüsü benzin tankeriyle çarpışmış, otobüsün kapılarının açılmaması nedeniyle 48 öğrenci yanarak can vermişti. Mahkeme, otobüs şoförünün kusurlu olmadığını, ancak otobüsün tasarım hatalı olduğunu kararlaştırarak, bu hataların giderilmesi için toplatılmasına karar vermişti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı