Gündem Haberleri

  Saldırgan, mahkemede pişman oldu: 3 tutukluya tahliye

  Mesut Hasan BENLİ / ANKARA
  06.10.2017 - 20:17 | Son Güncelleme:

  HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un cenaze töreni sırasında meydana gelen olaylarla ilgili açılan davada, 3’ü tutuklu 19 sanık Gölbaşı 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde hâkim karşısına çıktı.

  Tutuklu sanık Murat Alp, savunmasında, mezarlık çevresinden geçerken bir kalabalık gördüklerini anlatarak, “Biz terörist cenazesi gömülüyor diye gittik. Aysel Tuğluk’un annesinin cenazesinin olduğunu bilmiyordum. Tuğluk’un annesinin cenazesi olduğunu sonradan öğrendim. Pişmanım. Cenaze yakınlarından özür diliyorum” dedi. Müşteki avukatlarının karakolda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile çektiği fotoğraflara ilişkin sorularına sanık Alp önce “O konuya girmek istemiyorum” karşılığını verdi. Müşteki avukatlarının ısrarı üzerine de sanık “İsterseniz anlatayım” dedi.

  Bu sırada sanık avukatının “Gerek yok” demesi üzerine, Alp bu konuda susma hakkını kullanmak istediğini söyledi. Tutuklu sanık Cemil Özdemir de savunmasında pişman olduğunu belirtti. Tutuklu 3 sanık da mahkemece tahliye edildi, duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

   

  Etiketler: HDP , Hatun Tuğluk , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı