Gündem Haberleri

  Tuğluk: Öcalan ile tüm konularo konuşacağız

  Hasan BOZBEY- Işıl ARSLAN/BURSA, (DHA)
  02.02.2011 - 11:17 | Son Güncelleme:

  İMRALI’da çarptırıldığı ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken PKK’nın elebaşı Abdullah Öcala’la görüşmek için bu sabah adaya giden avukatlarından Demokratik Toplum Kongresi’nin Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk, "Öcalan"la gündemdeki tüm konuları konuşacağız" dedi.

  Aysel Tuğluk, teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın diğer avukatları Mizgin Irgat ve Cengiz Çiçek ile bu sabah İmralı’ya gitmek üzere otomobil ile Gemlik Jandarma Bölük Komutanlığı’na geldi. Bir süre arkadaşlarıyla otomobillerinde bekleyen Aysel Tuğluk, gazetecilerin, "İmralı’da hangi konuları konuşacaksınız?" sorusuna, "Türkiye’nin gündemi çok yoğun. Öcalan’la gündemdeki tüm konuları konuşacağız" yanıtını verdi. Avukatlar daha sonra yanlarında getirdikleri içersinde gazete ve kitaplarında bulunduğu poşetlerle İmralı Adası’na gitti.

  Yine ömür boyu hapis cezasına hükümlü PKK’lı Şeyhmuz Poyraz, Cumali Karsu, Hasbi Aydemir, Bayram Kaymaz ve TİKKO üyesi Hakkı Alkan ile tutulan bölücübaşı Öcalan, her hafta çarşamba günleri avukatları, her ayın 2 ve 4’üncü pazartesi günleri birinci dereceden yakınlarıyla görüşebiliyor.

  Aynı zamanda Demokratik Toplum Kongresi Başkan Yardımcısı olan Aysel Tuğluk, 27 Eylül 2010’da 5 yıl aradan sonra avukat sıfatıyla ilk kez gittiği İmralı Adası’na daha sonra bir kez daha gitmiş ve Öcalan’la görüşmüştü.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı