GeriGündem TÜGİK: Türkiye istikrarın devamı için oy verdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TÜGİK: Türkiye istikrarın devamı için oy verdi

Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Hazim Sesli, seçim sonuçlarını, "Türkiye, tek parti iktidarının devamına oy vererek, yıllar sonra yakalanan istikrarın da aynı şekilde devam etmesini istemiştir" diye değerlendirdi. Sesli, yeni dönemde Cumhurbaşkanı seçimleri başta olmak üzere uzlaşmanın hakim olması gerektiğini belirtti.

Sesli, yazılı açıklamasında, Türkiye’nin kaybedecek bir dakikası bile olmadığını ifade ederek, şu değerlendirmede bulundu:

"Bir hafta içerisinde kurulması gereken 60. Hükümet’in, muhalefetin de desteğini alarak hem TBMM Başkanı’nı hem de Türkiye Cumhuriyeti’nin 11. Cumhurbaşkanı’nı uzlaşmanın üst seviyelerde hissedildiği bir şekilde seçmeli, bu doğrultuda yeni krizlerin yaşanmasına müsaade etmemelidir. Türkiye’nin yapacak çok işi var. İstihdamdan sosyal güvenlik reformuna, ekonomiden AB sürecine ve teröre kadar birçok alandaki yapısal reform süreçleri kararlılıklar devam ettirilmelidir.

Türkiye’nin kutuplaşmaya değil, uzlaşma kültürünü her anlamda yerleştirmeye ihtiyacı vardır. Yeni Meclis’te bağımsız adayların da hissedileceği yeni bir muhalefet anlayışı ortaya çıkmıştır. Tüm kesimleri kucaklayacak, demokratik, laik ve yönünü batıdan ayırmayan, Anayasa’ya saygının üst seviyelerde sağlanmasını beklediğimiz yeni Meclisimiz, ülkemize hayırlı olsun."

Yorumları Göster
Yorumları Gizle