Gündem Haberleri

  Tuğgeneral Küçük olayı Meclis'te

  Hürriyet Haber
  04.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakanlık Teftiş Kurulu Raporu'nda ‘Yeşil’ kod adlı Mahmut Yıldırım'a ait olduğu belirtilen 0542 / 214 50 21 numaralı cep telefonunun Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Veli Küçük'ün üzerine kayıtlı olduğunun ortaya çıkmasının ardından, konu Meclis gündemine taşındı. Sıvas CHP Milletvekili Mahmut Işık, Başbakan Mesut Yılmaz'a ‘‘Sorumlular hakkında bir işlem yapmayı düşünüyor musunuz?’’ diye sordu.

  Işık, Yılmaz'ın yanıtlamas istemi ile Meclis Başkanlığı'na verdiği yazılı soru önergesinde, şu sorulara yanıt istedi:

  - Susurluk Raporu'nda 'Yeşil'e ait olduğu belirtilen 0542 / 214 50 21 numaralı cep telefonunun Tuğgeneral Veli küçük üzerine kayıtlı olduğu doğru mudur?

  - Telefon Tuğgeneral üzerine kayıtlı ise Küçük bu telefonu aldıktan sonra bugüne kadar cep telefonundan kimlerle görüşmüştür? Aynı numara aynı süre içinde kimler tarafından aranmıştır?

  - Susurluk Raporu'nda da belirtildiği gibi bu cep telefonu size Macaristan'ta saldıranlar başta olmak üzere JİTEM komutanı Nurettin Ata, Sedat Peker, Sami Hoştan, Abdullah Çatlı, gerçek Mehmet Özbay öldürülen Ömer Lütfü Topal'a ait kumarhane telefonları, hadi Özcan ve daha pekçok telefondan 0542 214 50 21 numaralı telefon aranmış mıdır?

  - Susurluk olayını çözmekteki kararlılığınızı defalarca dile getiren bir Başbakan olarak, Küçük'e kayıtlı telefonun binlerce kişinin faili meçhul cinayetine karışmış bir insanın üzerinde bulunmasını hasıl izah ediyorsunuz?

  - Ortaya çıkan bu veriler ışığında sorumlular hakkında ne gibi bir işlem yapmayı düşünüyorsunuz?


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı