Gündem Haberleri

  Tuğba'nın çelik kanatları

  Uğur ERGAN / ANKARA
  16.02.2017 - 22:51 | Son Güncelleme:

  HAVA Harp Okulu Komutanlığı’na yatay geçişle katılan 2’nci ve 3’üncü sınıf öğrencilerinin yemin ve eğitim öğretim yılı açılış töreni yapıldı.

  Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal ve öğrenci ailelerinin katılımıyla 13 Şubat’ta gerçekleşen törenle 190 öğrencinin Hava Harp Okulu’ndaki eğitim ve öğretimleri başladı. Eğitime başlayanlar arasında 25 kadın öğrenci de var. ÖSYM’nin yayımladığı 2017 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (ÖSYS) kılavuzunda, kadın adayların bu yıl sadece Kara Harp Okulu’na başvuruda bulunabilecekleri duyurulmuştu. Deniz ve Hava kuvvetlerinde ise sadece erkek adayların başvurusunun kabul edileceği, Kara, Deniz ve Hava Astsubay Meslek Yüksekokulları’na da kadın adayların başvuramayacağı belirtilmişti.

  Tuğba Cerav, Hava Harp Okulu sınavına hazırlanan kız kardeşi için internette kampanya başlatmış, kısa sürede binlerce kişi destek vermişti. Hürriyet’in konuyu gündeme taşımasının ardından da Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “Kadınlardan talep varsa, alalım” talimatı vermişti.

  Hava Harp Okuluna hazırlanan kardeşi için: Tuğba kazandıHava Harp Okulu'na hazırlanan kardeşi için: Tuğba kazandı

  Tuğbanın çelik kanatları

   

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı