Gündem Haberleri

  ‘Tuğba Özay'ın köpeği zehirlendi’ iddiası

  Kamil ATALAY/MANAVGAT (Antalya), (DHA)
  25.04.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MANKEN Tuğba Özay'ın Antalya'nın Manavgat İlçesi'ndeki çiftliğinde beslenen Kangal cinsi 5 yaşındaki ‘Zeus’ adlı köpeğin zehirlendiği ileri sürüldü.

  CEZAEVİ DÖNÜŞÜNDE BÖYLE KARŞILAMIŞTI(FOTO GALERİ)

   Tuğba Özay'ın annesi Duygu Özay, köpeğin 10 gündür halsiz olduğunu ve birşey yemediğini belirterek, “Durumu Tuğba'ya haber verdim. Telefonda birlikte ağladık” dedi.
  Tuğba Özay'ın Manavgat İlçesi'ndeki çiftliğinde “Çocuğum” dediği ‘Zeus’ adlı köpeğin zehirlendiği iddia edildi. Çiftlikte yaşayan anne Duygu Özay, köpeğin zehirlenmiş olabileceğini belirterek, “10 gün önce gece köpeklerimiz ‘Zeus’ ve ‘Hera’ huysuzlanmıştı. Bizim çiftliğin bekçisi bir ara dışarı çıkmış ama kimseyi görememiş. Sabah kamera kayıtlarına baktık. Kamerada bir kişi gözüküyor. Köpeklere taş falan atıyor. Biz bu görüntüleri jandarmaya vereceğiz ve suç duyurusunda bulunacağız. Biz köpeğin zehirlendiğini düşünüyoruz” diye konuştu.
  Köpeğin rahatsızlanmasından sonra kızı Tuğba'ya haber verdiğini belirten anne Özay, “Köpeğin durumunun kötüye gitmesiyle birlikte Tuğba'ya telefon açarak durumu bildirdim. Tuğba da çocuğu gibi sevdiği Zeus için çok üzüldü. Karşılıklı telefonda ağlamaya başladık” dedi.
  VETERİNER: ZEHİRLENMİŞ OLABİLİR
  Köpeklerin huysuzluğu üzerine veteriner hekim çağırdıklarını belirten Duygu Özay, “Zeus durmadan yatıyor, hiçbir şey yemiyor. Biz de çocuğumuz gibi sevdiğimiz köpeğimizin bu haline çok üzülüyoruz” dedi.
  Zeus'un tahlillerini yapan veteriner hekim Mustafa Koç, köpeğin böbrek ve karaciğerlerinde rahatsızlıklar saptadıklarını söyledi. Koç, “Yaptığımız tahlillerde böbreklerinde çok yüksek oranda üre çıktı. Yine karaciğer enzim testleri de çok yüksek düzeyde çıktı. Kesin zehirlenme diyemeyiz ama bu tür olaylar genelde zehirlenmeden görülür. Zehirlenmenin ne olduğunu anlayabilmek için de birtakım testler yapmak gerekiyor. Biz tedavilerine devam ediyoruz. Günlük serum takıyoruz ve kan tahlili alıyoruz” diye konuştu.
  Veteriner Koç, Tuğba Özay'ın kendisini aradığını ve köpeğin durumu ile ilgili bilgi aldığını da söyleyerek, durumdan çok üzüldüğünü söyledi.
  CEZAEVİ ÇIKIŞINDA KÖPEKLERİNİ SEVMİŞTİ
  Manken Tuğba Özay, bir süre yattığı cezaevinden çıktıktan sonra çiftliğine gidip ilk olarak ‘Zeus’ ve ‘Hera’ adlı kangal köpeklerini sevmişti. Özay, köpekleriyle uzun süre oynayarak hasret gidermişti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı