Gündem Haberleri

  Tuğba Özay sinir krizi geçirdi

  Hürriyet Haber
  09.07.2007 - 11:38 | Son Güncelleme:

  Antalya'nın Manavgat İlçesi'ne bağlı Bucakşıhlar Köyü yakınlarında dün çıkan orman yangını, manken Tuğba Özay'ın çiftliğinde de hasara neden oldu.

  FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN...

  MANAVGAT'TA HEYECANLI SAATLER HABERİ İÇİN TIKLAYIN

  Anne ve babasının kaldığı ‘Poyraz’ adlı çiftliğinin alevlerin tehditi altında kaldığını ifade eden manken Tuğba Özay, yangının kasıtlı olarak çıkartıldığını iddia etti. Dört yıl önce satın aldığı 10 dekar alan üzerine kurulu çiftlikte, annesi Duygu ve babası İlhan Özay'ın kaldığını, yangının çiftliğe yaklaşmasıyla ailesinin olay yerini terk ettiğini söyleyen Tuğba Özay, haber alır almaz geldiğini belirtti.

  ‘ORMANLARI YAKIP OTEL YAPMAK İSTİYORLAR’

  Alevlerin etkilediği çiftliğinin halini görünce göz yaşlarına hakim olamayan Özay, “Burası 2 yıl önce de aynı şekilde yanmıştı. Kasıtlı olarak yakılıyor. Rus mafyası burayı otel yapmak istiyor. Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe bunu görmezlikten geliyor. Antalya turizm cenneti diye ormanları yakıp otel yapmak istiyorlar” dedi.

  ‘DEVLETİ SATIYORLAR’

  Daha sonra etrafını çeviren kameralardan uzaklaşmak isteyen Özay, çiftliği gezerek hayvanlarını aradı. Zeus adlı köpeği ve Micho adlı kedisini kucağına alıp seven Özay, gözyaşları içersinde şunları söyledi:
  “Yangın sabahın altısında çıkıyor. Yangın çıkaracak kadar sıcak yok ve çeşitli yerlerde aynı anda çıkıyor. Buna ancak aptallar inanır. Ateş düştüğü yeri yakar. Topraklarımızı satıyorlar. Anlamıyorsunuz, bu yıllardır yapılan politikalar. Buralar yemyeşildi, her taraf ormandı. Kül olmuş, bir daha bunun yerine neyi getirebilirsiniz. Öyle oturdukları yerde açıklama yapmakla olmuyor. Neden kendi evleri yanmıyor, neden kendi villaları yanmıyor. Ormanlar içinde hepsinin villaları var. Hepsi para babası. Onların oldukları yerler ne hikmetse yanmıyor. Bunlar sokaktaki köpekleri katledenler, kedileri ezenler. Onlarda ne insan sevgisi, ne hayvan sevgisi var, ne de vatan sevgisi olur.”
  Tuğba Özay, Korsa, Puki ve Hera adlı kedilerinin kayıp olduğunu öğrenince tekrar sinir krizi geçirdi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı