Gündem Haberleri

  TÜFAD'dan Yılmaz Vural'a destek

  A.A.
  21.02.2006 - 15:51 | Son Güncelleme:

  Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD), geçtiğimiz hafta sonu oynanan Altay-Antalyaspor karşılaşması sırasında Antalyaspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural ile futbolcu Onur Tuncel arasında yaşananların kamuoyuna yanlış yansıtıldığını bildirdi.

  TÜFAD'dan yapılan yazılı açıklamada, Yılmaz Vural'ın oyuncu Onur Tuncel'in seyirciyi tahrik edebilecek davranışlarını frenlemek amacıyla müdahalede bulunduğu ifade edilirken, “Yılmaz Vural ile Onur Tuncel arasında yaşanan olayların yanlış ve taraflı olarak aksettirildiği müşahede edilmiştir. Asli görevi saha içindeki oyuncularını ve oyunu yönlendirmek olan meslektaşımızın, oyuncusu Onur Tuncel'in oyundan alınırken ve bilahare yedek kulübesinde 40 bin seyirci önünde devam ettirmiş olduğu yanlış tutum ve davranışlarını frenlemek amacıyla yapmış olduğu müdahale son derece haklı görülmektedir” denildi.

  Teknik direktörlerin bütün gayelerinin Türk futboluna oyuncu yetiştirmek olduğu kaydedilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi:  “Futbolcuların, hocalarına karşı daha saygın ve ölçülü davranmaları konusunda kendilerinin ve tüm kamuoyumuzun gereken hassasiyeti göstermeleri, Türk futbolunun selameti açısından son derece önem arz etmektedir. TÜFAD camiası olarak olayın gerçek boyutuyla kamuoyuna yansıtılarak değerlendirilmesini ve bu tür bir olayın bir daha tekerrür etmemesini dileriz.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı