Gündem Haberleri

  Tucson saldırısının en genç kurbanı toprağa verildi

  WashPost
  14.01.2011 - 11:14 | Son Güncelleme:

  Cumartesi günü Kongre üyesi Gabrielle Giffords’a düzenlenen silahlı saldırıda ölen altı kişiden en genci olan 9 yaşındaki Christina Green, toprağa verildi. Tucson’da düzenlenen cenaze töreninde, St. Elizabeth Ann Seton kilisesinden alınan naşın taşınması esnasında yaşanan sessizliği çocukların ağlama sesleri bozdu.

  Dünya gündeminin nabzı Planet'te atıyor

   

  Saldırının ardından huzursuzluğun hakim olduğu Tucson kenti, Taylor’ın yasını tutarken tek parça olmuş görüntüsü verdi. Yollarda toplanan, ellerinde pembe çiçekler ve mum taşıyan binlerce insan, hiç tanımadıkları Taylor’ı son yolculuğuna uğurladı.

   

  İkiz Kulelerin terörist saldırılarla yıkıldığı 11 Eylül 2001 tarihinde doğan Taylor’ın cenazesine, o gün zarar gören 6 metre uzunluğunda ve 9 metre genişliğinde bir AD bayrağı getirildi. Saldıralar esnasında, insanların zarar görmemesi için iki itfaiye aracının arasına gerildiği belirtilen bayrak, cenaze törenin düzenlendiği kilisenin dışına asıldı.

   

  Yaklaşık bir buçuk saat süren cenaze töreninde konuşan Piskopos Gerald Kicanas, Christina’nın, Giffords’la tanışmayı beklerken Tanrıyla buluştuğunu belirtti.

   

  Giffords, halkın, seçtiği vekillerle bir araya geldiği bir etkinlik kapsamında, Cumartesi günü 22 yaşındaki Jared Lee Loughner’ın saldırısına uğramış ve ağır yaralanmıştı.

   

  DÜNYADA ÖNE ÇIKAN TÜM MANŞETLER

   

  Planet'i Facebook'ta takip etmek için:
  http://www.facebook.com/#!/HurriyetPlanet

  Planet'i Twitter'da takip etmek için:
  http://twitter.com/HurriyetPlanet

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı