Gündem Haberleri

  TSK'dan yardım açıklaması

  DHA
  10.02.2011 - 17:02 | Son Güncelleme:

  Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan yazılı bir açıklamada TSK Dayanışma Vakfı ile TSK Hukuki Yardım Sandığı tarafından sağlanan hukuki yardımlara ilişkin iddialara yönelik bilgiler verildi.

  “Bazı basın yayın organlarında, TSK Dayanışma Vakfı ve TSK Hukuki Yardım Sandığı hakkında kamuoyunda farklı algılamalara neden olabilecek haberler yer almıştır,” denilen açıklamada, çeşitli gazetelerin, “İkinci Silivri Yardım Sandığı devreye girdi”, “TSK mensubuna avukatlık yardımı”, “Erken ölüm parası darbe sanıklarına mı gidiyor?”, “Genç subaylar rahatsız”, “Duyuruda sicil tehdidi var”, “Silivri kapsam dışı” başlıklı haberlerine dikkat çekildi.

  “SADECE GÖREVDE BULUNAN PERSONEL İSTİFADE EDEBİLMEKTEDİR”

  TSK Dayanışma Vakfı ile TSK Hukuki Yardım Sandığı tarafından sağlanan hukuki yardımların amaçlarının birbirinden tamamen farklı olduğunun belirtildiği açıklamada, "Görev nedeniyle olmak ön şart olmak üzere, TSK Dayanışma Vakfı tarafından sağlanan hukuki yardım 'hakkında dava açılanlara', TSK Hukuki Yardım Sandığı tarafından sağlanan hukuki yardım ise 'dava açacaklara' yöneliktir. Bu açıdan bu iki yardımın birbirlerini tamamlayıcı veya birbirinin yerine geçici hiçbir özelliği bulunmamaktadır. Her iki yardımdan da sadece görevde bulunan TSK personeli istifade edebilmektedir. Emekli olmuş hiçbir TSK mensubunun söz konusu yardımlardan faydalanması mümkün değildir. Aksi yöndeki iddialar tamamen gerçek dışıdır," denildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı